زیپ | مجله اینترنتی لباس، مد ، فشن و زیبایی

رازهای لاغر دیده شدن
چی بپوشیم پرنیا آینی ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ نظر (0)

لباس هایی که شما را لاغر تر نشان می‌دهد

فصل مهمانی‌ها و دورهمی‌ها، لاغری و تناسب‌اندام تبدیل به یکی از دغدغه‌های اصلی خانم‌ها می‌شود. مخصوصا برای کسانی که نه وقت کافی برای رفتن به باشگاه را دارند، و نه تحمل رژیم‌های سخت و طاقت‌فرسا را. بنابراین هرچیزی که به لاغر نشان دادن اندام‌شان کمک کند، می‌تواند یک معجزه به حساب بیاید.قطعا یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای لاغر نشان دادن اندام، انتخاب لباس مناسب شما با رعایت چند نکته ساده به راحتی می‌توانید لاغرتر از چیزی که هستید به نظر برسید و تبدیل به یکی از زیباترین خانم‌های مهمانی شوید.پس با ما همراه باشید تا مهم‌ترین رازهای لاغر دیده شدن را، دریابید.

 ۱. لباس‌های مشکی و تیره بپوشید
 

لاغر نشان دادن لباس‌های مشکی هم جذاب و اصیل هستند و هم اندام را لاغرتر و کشیده‌تر نشان می‌دهند. رنگ سیاه، بر خلاف سایر رنگ‌ها نور را منعکس نمی‌کند، در نتیجه بدون ایجاد سایه و انحناهای ناخوش‌آیند اضافه وزنتان را به خوبی میپوشانند. رنگ‌های سیاه و تیره از لحاظ بصری، با متمرکز کردن چشم به یک قسمت موجب باریک‌تر دیده شدن می‌شوند. شما به راحتی می‌توانید لباس‌های تیره را با انواع کفش‌ها و زیورآلات هماهنگ کنید و در عین سادگی و شیک‌بودن، لاغر و خوش‌اندام به نظر برسید.

 

۲. چند جین تیره‌رنگ در کمدتان داشته‌باشید
 

لاغر نشان دادن خوشبختانه، جین‌ها همیشه مدل‌هایی قشنگ و پرکاربرد هستند. این لباس‌ها به دلیل راحتی، دوام بالا و البته زیبایی، همیشه طرفدار دارند و به سختی از عرصه مد و فشن خارج می‌شوند. اگر دارای اضافه‌وزن هستید و نیاز دارید لاغرتر به نظر برسید، جین‌های تیره‌رنگ به لاغر نشان دادن اندام شما کمک فراوانی خواهندکرد. شلوارهای جین تیره، پاهای شما را سفت‌تر و باریک‌تر از چیزی که هست نشان‌می‌دهند. اما به یاد داشته‌باشید که به هنگاه خرید، از انتخاب شلوارهای جین خیلی کوتاه و دارای جیب‌های بزرگ و پهن خودداری کنید. این جین‌ها هم پاهایتان را کوتاه و هم باسن‌تان را بزرگ‌تر نشان‌ می‌دهند.
 
 

۳. از لباس‌هایی با خطوط و رنگ‌های محدودکننده استفاده‌کنید
 

لاغر نشان دادن منظور از طرح‌ها و رنگ‌های محدودکننده (Blocked colors)، لباس‌های دارای خطوط و مرزهای مشخص، با طرحی خاص روی آنها است. مانند لباس‌های دو یا سه رنگ که رنگ‌های متضاد کنار هم قرار‌میگیرند و با منعطف کردن چشم به سمت یکی از رنگ‌ها، خطای دید ایجاد‌می‌کنند. این خطای دید باعث‌ می‌شود چشم ابتدا رنگی که سطح بیشتری دارد را ببیند. در نتیجه استفاده از چنین ترفندی به لاغرنشان دادن قسمت‌های خاصی از بدن‌تان کمک فراوانی می‌کند.
 
 

۴. فرم بدن‌تان را بشناسید
 

لاغر نشان دادن برای انتخاب لباس مناسب، اولین و مهم‌ترین نکته‌ای که باید توجه کنید، شناختن فرم بدن‌تان است. ابتدا مقابل آینه بایستید و با دقت به اندام‌تان بنگرید. انحناها و خطوط بدن‌تان را بشناسید و طبق چیزی که میبینید تصمیم‌ بگیرید چه نوع لباسی برازنده‌تان است و می‌تواند شما را خوش‌اندام و زیبا نشان داده و ایرادها را پوشش دهد.
برای مثال اگر متوجه شدید بالاتنه‌تان بلندتر از پایین‌تنه‌تان است، باید از کمربندهایی استفاده‌کنید که نزدیگ به گودی کمرتان قرار‌میگیرند نه پایین‌تر.و یا اگر فکر‌می‌کنید بالاتنه‌تان چاق‌تر از پایین‌تنه‌تان است، باید از لباسی تیره و ساده برای بالاتنه و لباسی روشن‌تر برای پایین‌تنه‌تان استفاده کنید. به همین سادگی!پس نخست اندام‌تان را بشناسید و سپس اقدام به خرید کنید.

 

۵. با یک کت تک اندازه، اضافه‌وزن‌تان را پنهان کنید
 

لاغر نشان دادن کت‌هایی(Blazer Jackets) با برش‌ها و خطوط صاف همیشه به لاغر نشان دادن اندام کمک‌ می‌کنند . به‌علاوه، این نوع کت‌ها به طور زیرکانه‌ای پهلوها و شکم‌تان را پنهان خواهند‌کرد. فراموش‌ نکنید کُتی که انتخاب کرده‌اید تنگ یا گشاد، و خیلی بلند یا کوتاه نباشد. زیرا ممکن است به جای نجاتتان، فاجعه به‌ بار بیاورند و حتی چاق‌تر و قدکوتاه‌تر از آنچه که هستید به‌نظر‌ برسید.
 

۶. از طرح‌هایی با خطوط عمودی استفاده کنید
 

لاغر نشان دادن چشم انسان به طور ناخودآگاه خطوط را دنبال‌ می‌کند. خطوط عمودی همیشه نگاه‌ها را از بالا به پایین هدایت‌ می‌کنند. همین ویژگی باعث شده پوشیدن لباس‌هایی با چنین طرحی، به یکی از زیرکانه‌ترین ترفندها برای لاغر نشان دادن اندام به کار رود. شما می‌توانید از این طرح‌ها در قسمت‌هایی که به نظرتان درشت‌تر هستند، استفاده کنید. اما لازم نیست سر تا پا لباس راه‌راه بپوشید. خبر خوب این است که اخیرا شلوارهای با خطوط عمودی، دوباره صفحه‌های مجله‌های مد را پر‌کرده اند. پس این شلوارها می‌توانند یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های امسال باشند.
 

پرنیا آینی [ ]

پرنیا آیتی هستم سردبیر مجله اینترنتی زیپ . در بخش محتوای مد و لباس فعالیت دارم.نویسنده و تحلیلگر مد ، روایتگر برند ها ،لباس ها ،تاریخچه پارچه ، اکسسوری و ملزومات لباس هستم.

یک نظر بگذارید