زیپ | مجله اینترنتی لباس، مد ، فشن و زیبایی

روانشناسی رنگ بنفش
رنگ شناسی پرنیا آینی ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ نظر (0)

روانشناسی رنگ بنفش در لباس

در یک مطلب دیگر از بخش روانشناسی رنگ های مجله زیپ قصد داریم تا به بررسی روانشناسی رنگ بنفش بپردازیم. اگر شما نیز به دنیای زوایای پنهان رنگ ها علاقه مند هستید، در این مطلب همراه ما باشید تا در خصوص رنگ بنفش و تاثیرات اسرار روانشناسی رنگ بنفش بیشتر بدایند.

روانشناسی رنگ بنفش
 

رنگ ها را به جرئت می توان یکی از مهم ترین عناصر در زیبایی محیط پیرامون خود دانست. بدون وجود رنگ ها ما هیچ حق انتخابی نداشتیم و مجبور بودیم همه چیز را یا سیاه و یا سفید ببینیم. اما موضوع رنگ ها زمانی جذابتر می شود که شما با روانشناسی هر رنگ آشنا باشید و بتوانید با توجه به آن رنگ آمیزی محیط و یا استایل افراد را تحلیل کنید و به شخصیت یا هدف شان پی ببرید.
 
جالب است بدانید که رنگ بنفش در دسته رنگ های ثانویه قرار دارد و اولین رنگی است که توسط انسان ها در این دسته قرار گرفته است. این رنگ زیبا از ترکیب دو رنگ قرمز و آبی به وجود می آید و به همین دلیل به نمونه های روشن تر رنگ بنفش، سرخابی نیز گفته می شود. اگر بخواهیم به دسته بندی گرم یا سرد بودن این رنگ اشاره کنیم، باید بگویم که این رنگ در هیج دو دسته رنگ های گرم و یا سرد دسته بندی نمی شود. 
نشانه رنگ بنفش چیست ؟
رنگ بنفش نشان  سلطنت، تقدس، ارزش، شجاعت و اصالت می باشد. در ادامه همراه ما باشید تا در خصوص شخصیت شناسی رنگ بنفش بیشتر بدانید.

 
 

شخصیت افرادی که به رنگ بنفش علاقه دارند.

افرادی که از رنگ بنفش استفاده می کنند، معمولا لاکچری بازی را دوست دارند و سعی می کنند تا همیشه نسبت به دیگران برتر برسند.
در برخی از افراد علاقه مند به رنگ بنفش، عدم توجه به پیشنهادات و نظرات دیگر دیده شده است و معمولا ایده های مخالف با نظرشان را نمی پسندند.
کمی مغرور اما کاریزماتیک هستند و به استقلال خودشان اهمیت زیادی می دهند.
 

رنگ بنفش نشانه چیست؟

روانشناسان معتقدند که تمام رنگ ها دارای مفهوم و بیان خاص خود می باشند. اگر زبان رنگ ها را بدانیم می توانیم از آن در شناخت بهتر افراد کمک بگیریم. در ادامه به نشانه های رنگ بنفش اشاره می کنیم:
بنفش نشان دهنده سیاره مشتری است.
در طول تاریخ لباس‌های به رنگ بنفش توسط افراد ثروتمند و با نفوذ جامعه استفاده شده است.
نیرو‌های ایالات متحده قلب بنفش را به سربازان مجروح شده در جنگ اهدا می‌کنند.
در تایلند بنفش رنگ عزاداری برای بیوه‌ها محسوب می‌شود.
بنفش، رنگ سلطنتی سزار بود.
رنگ بنفش به ویژه سایه‌های روشن‌تر و ملایم‌تر آن مانند یاسی از رنگ‌های پرطرفدار برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل و دفتر کار محسوب می‌شوند.
نشان دهنده سیاره مشتری است.
در طول تاریخ لباس‌های به رنگ بنفش توسط افراد ثروتمند و با نفوذ جامعه استفاده شده است
نیرو‌های ایالات متحده قلب بنفش را به سربازان مجروح شده در جنگ اهدا می‌کنند..
در تایلند بنفش رنگ عزاداری برای بیوه‌ها محسوب می‌شود.
بنفش، رنگ سلطنتی سزار بود.
رنگ بنفش به ویژه سایه‌های روشن‌تر و ملایم‌تر آن مانند یاسی از رنگ‌های پرطرفدار برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل و دفتر کار محسوب می‌شوند.

 


 
 

سنگ های قیمتی با رنگ بنفش

همواره در طبیعت اطراف مان زیبایی های بسیاری وجود دارد. این زیبایی ها البته با رنگ های جذاب شان بسیار دیدنی تر می شوند.   سنگ قولنج بنفش، سنگ آمتیست، آمرتین، سگیلیت، سلیلیت، سلنیت، یولیت، کوارتز، سنگ یمانی، سودالیت، اسپینل، تورمالین بنفش و لپیدولیت از سنگ‌های بنفش رنگ در طبیعت هستند.

 
 

پرنیا آینی [ ]

پرنیا آیتی هستم سردبیر مجله اینترنتی زیپ . در بخش محتوای مد و لباس فعالیت دارم.نویسنده و تحلیلگر مد ، روایتگر برند ها ،لباس ها ،تاریخچه پارچه ، اکسسوری و ملزومات لباس هستم.

مطالب مرتبط

یک نظر بگذارید