زیپ | مجله اینترنتی لباس، مد ، فشن و زیبایی

چگونه در مراسم عروسی بهتر بدرخشیم
پوشاک بانوان پرنیا آینی ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ نظر (0)

با 13 ترفندی که در صفحه مد و فشن مجله اینترنتی زیپ بررسی میکنیم در مراسم رسمی عقد و عروسی بدرخشید

لباس های مناسب برای مراسم عروسی

برای این که بتوانید انتخاب درستی  برای لباسی که می خواهید بپوشید داشته باشید باید چند نکته را مدنظر قرار دهید تا بتوانید در نهایت به انتخاب درستی برسید.
 

1_عدم استفاده از لباس های مجلسی قدیمی

اولین نکته ای که می خواهیم در مورد انتخاب لباس مناسب برای عروسی به آن اشاره کنیم این است که از لباس های قدیمی استفاده نکنید.
شما ممکن است که چند سال پیش و یا در نوجوانی خود لباس مجلسی خریداری کرده باشید که زیبا و تجملاتی باشد و الان هم با گذشت چند سال شما همچنان به این لباس علاقه داشته باشید. اما مسئله ای که وجود دارد این است که این لباس متعلق به زمانی بود که می خواستید در مجالس بدرخشید اما الان با گذشت زمان، دیگر نیازی به استفاده از این لباس ها ندارید و نیازی نیست که در مجلسی که تمام توجه ها به عروس است از چنین لباس هایی استفاده کنید.
مسئله ی دیگری که باعث می شود که انتخاب لباس های قدیمی، انتخاب مناسبی برای شرکت در عروسی ها نباشد این است که هر چند وقت یک بار ما شاهد تغییر مد هستیم و پس از این که یک مد جای خود را به مد دیگری می دهد استفاده از لباس هایی که متناسب با مد قبلی هستند چندان جذاب نیستند.

 

2_از زیور آلات زیادی استفاده نکنید

یکی از علایق برخی از بانوان این است که برای زیبایی بخشیدن هر چه بیشتر به خود، از زیورآلات استفاده کنند. اما توصیه می کنیم در صورتی که می خواهید برای شرکت در مراسم عروسی از زیورآلات استفاده کنید، استفاده از زیورآلات متناسب با لباس تان استفاده کنید.
همچنین به گونه ای از زیورآلات استفاده کنید که این زیورالات زینت دهنده و نشان دهنده ی ظرافت شما باشند، نه این که شما را به یک ویترین طلا و یا نقره فروشی تبدیل کند.
به یاد داشته باشید که استفاده ی زیاد از زیورآلات نه تنها زیبا نیست بلکه باعث می شود که توجه افراد از مراسم عروسی منحرف شود.
 

3_خود را معرض دید قرار ندهید

یکی دیگر از مواردی که توصیه می کنیم در انتخاب لباس برای مراسم عروسی مدنظر داشته باشید این است که از لباس هایی استفاده نکنید که باعث جلب توجه می شوند.
در واقع روز عروسی، روزی خاص برای عروس و داماد است و همه ی توجه ها باید به سمت آن ها معطوف باشد. خودنمایی و پوشیدن لباس هایی که باعث جلب توجه می شوند باعث می شود که توجه ها از سمت عروس و داماد به سمت شما منعطف شود که این مسئله زیبنده ی شما نیست.
یکی از کارشناسان مد در این زمینه می گوید که از لباس هایی که بسیار خود نمایی می کنند باعث انحراف توجه دیگران می شود.
در عروسی ها معمولا توجه ها به سمت عروس و داماد و خانواده های آن هاست، پس پوشیدن لباس های خیلی کلفت و یا خیلی نازک برای این گونه مراسم پسندیده نیست. پس توصیه می کنیم که برای این که جلب توجه نکنید همرنگ جماعت شوید.


 
 

4_از کیف دستی و یا کیف های پول بزرگ استفاده نکنید

یکی از عادت هایی که خانم ها دارند این است که همیشه با خود کیف بزرگی به همراه دارند که وسایلی که حتی به آن ها نیاز پیدا نمی کنند نیز در آن قرار می دهند و با خود این ور و آن ور می برند.
این کار برای رفت و آمدهای روزانه اشکالی ندارد، اما وقتی می خواهید در یک مراسم عروسی شرکت کنید باید توجه داشته باشید که شما در این مراسم خاص شرکت می کنید و نباید از کیف های بزرگی که در طی روز برای کارهای روزمره خود استفاده می کنید، استفاده کنید.
برای شرکت در مراسم های عروسی، یکی از کارشناسان مد توصیه می کند که کوچک ترین کیف دستی و کیف خود را با خود به همراه داشته باشید و از آوردن کیف بزرگ و اقلام غیر ضروری به مراسم عروسی خودداری کنید.

5_از لباس هایی که پولک های زیادی دارند استفاده نکنید

شاید شما هم در کمد یک لباس پر از پولک داشته باشید که یک بار و یا کم آن را پوشیده باشید و همیشه در ذهن خود برای استفاده ی کم از آن حسرت بخورید و بخواهید که برای مراسم عروسی که در آن شرکت می کنید از این لباس استفاده کنید.
اما به یاد داشته باشید که مراسم های عروسی، مکانی برای پوشیدن لباس های قدیمی و پر پولک شما نیست، پس توصیه می کنیم از انتخاب لباس های پر از پولک صرف نظر کنید.
یکی از کارشناسان مد، کاریلو در این زمینه می گوید که لباس های پولکی نور زیادی را منعکس می کنند و عکس گرفتن با این لباس ها نیز مشکل است.
اما برای این مورد نیز استثنائاتی وجود داشته باشد و تم عروسی به گونه ای باشد که فرد بتواند از لباس های پر از پولک استفاده کند، ولی توجه داشته باشید که این موارد بسیار نادر هستند. پس احتیاط کنید و لباس دیگری را برای شرکت در جشن عروسی که در آن دعوت هستید را انتخاب کنید.

 


 

6_از پوشیدن لباس های سفید اجتناب کنید

از جمله مهم ترین نکاتی که در انتخاب لباس برای مراسم عروسی باید مدنظر داشته باشید این است که از پوشیدن لباس هایی که به رنگ سفید هستند اجتناب کنید.
حتی در این باره یکی از کارشناسان مد می گوید که همه ی لباس و شلوارهای سفید برای پوشیدن در مراسم عروسی مناسب نیستند، مگر این که از شما تقاضا شود که برای ست کردن با عروس و داماد از این رنگ ها استفاده کنید، رنگ سفید، رنگ بژ یا نخودی ، کرمی و یخی سفید و یا هر لباسی که شبیه به عروس است را در مراسم های عروسی نپوشید.
از این مسئله ناراحت نشوید و با آن به راحتی برخورد کنید. اگر لباسی که برای شرکت در مراسم عروسی انتخاب کرده اید به رنگ سفید است توصیه می کنیم از رنگ های جایگزین استفاده کنید.
 

7_در صورتی که عروسی یکی از اعضای خانواده ی شماست از رنگ های مشابه استفاده کنید

برخی اوقات می شنویم که می گویند از رنگ هایی که مشابه رنگ لباس فامیل درجه یک عروس است، اجتناب کنید، اما این موضوع همیشه هم درست نیست و صدق نمی کند.
کارشناسان مد در این زمینه می گویند:” برای عکس هایی با استایل هنرمندانه در مراسم عروسی اعضای درجه یک خانواده، لباس هایی با سایه های مشابه از یک پالت رنگی بپوشید.”
نکته ای که وجود دارد این است که ممکن است انتخاب این رنگ ها کمی زمان بر باشند، چون شما می خواهید رنگ هایی را انتخاب کنید که با هم سازگار باشند ولی کاملا شبیه هم نباشند. برای حل این مشکل به شما توصیه می کنیم از بافت ها، موتیف ها و طرح های پالت های رنگی استفاده کنید، استفاده از این موارد می تواند برای تان کارساز باشد.
اما اگر مطمئن نیستید که می توانید این کار را برای عروسی اقوام درجه یک خود که در حال نزدیک شدن است انجام دهید یا خیر، می توانید از عروس و داماد بپرسید که ببینید که آیا چیزی هست که آن ها دوست داشته باشند یا خیر.

8_استفاده از لباس های تک رنگ یا ساده

ممکن است روز عروسی خودتان نباشد و بخواهید که در مراسم عروسی فرد دیگری شرکت کنید، اما می دانید که دوربین ها از همه طرف از همه ی مهمانان از جمله شما فیلمبرداری می کنند و شما نیز می خواهید در این  فیلم ها زیبا به نظر برسید.
برای این مسئله به شما توصیه می کنیم که برای این که در زیباترین حالت خود باشید از لباس های تک رنگ و یا لباس هایی استفاده کنید که که طرح های ساده ای دارند.
استفاده از لباس های روشن نیز گزینه ی مناسبی برای انتخاب لباسی است که می خواهید در مراسم عروسی بپوشید، است.
نکته ی دیگری که در مورد طرح های لباسی که می پوشید باید به آن توجه داشته باشید این است که سال هاست که این باور وجود دارد که از پوشیدن لباس هایی که دارای طرح هایی با راه راه افقی هستند دوری کنید و لباس هایی بپوشید که دارای طرح های راه راه عمودی هستند.
در صورتی که می خواهید اندام شما لاغرتر به نظر برسد توصیه می کنیم از لباس هایی استفاده کنید که  دارای راه راه های افقی هستند. پس توصیه می کنیم اگر می خواهید برای عروسی بعدی از لباس های دارای راه راه های عمودی استفاده کنید، استفاده از این لباس ها را کنار بگذارید و از لباس هایی با راه راه های افقی استفاده کنید.
 

9_از لباس هایی با دامن های بلند استفاده کنید

اگر لباس کوتاهی که اخیرا خریداری کرده اید کوتاه و از نظرتان جذاب است و به شما می آید، عروسی مکانی برای آن نیست که این لباس ها را نشان دهید. پس توصیه می کنیم این لباس را در کمدتان بگذارید و برای عروسی که می خواهید در آن شرکت کنید از لباس هایی استفاده کنید که بلندتر و مناسب تر هستند.
برای مثال می توانید از لباس هایی استفاده کنید که پیراهن ها و دامن های آن تا نوک پای تان می رسد. در ضمن از آن جایی که معمولا در مراسم عروسی زیاد می نشینید اگر لباس هایی با دامن های کوتاه استفاده کنید خیلی جالب نیست که از دامن هایی استفاده کنید که مرتب نیاز باشد آن ها را پایین بکشید.

 
 

10_از لباسی متناسب با محل عروسی خود استفاده کنید

یکی دیگر از مواردی که می تواند به شما در انتخاب لباس مناسب کمک کند این است که بدانید مراسم عروسی در چه مکانی برگزار می شود، در واقع دانستن مکان عروسی این امکان را به شما می دهد که بررسی کنید که چه چیزهایی مناسب مراسم عروسی است و چه لباس هایی مناسب مراسم عروسی نیست.
برای مثال اگر عروسی در اواسط تابستان در محوطه بیرون و زیر نور خورشید است می توانید از لباسی استفاده کنید که بسیار متفاوت باشد

11_از لباس هایی دارای رنگ های سیاه استفاده کنید

شاید شما هم شنیده باشید که هر خانم باید در کمد یک پیراهن سیاه داشته باشد و از این پیراهن برای مراسم هایی همچون مهمانی ها و یا سایر مراسم های دیگر استفاده کند. شاید برای شما هم این سوال ایجاد شود که آیا پیراهن کوتاه سیاه برای مراسم عروسی نیز مناسب است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بله مناسب است.
در این باره یک کارشناس مد می گوید که لباس های سیاه کوتاه می تواند برای هر مناسبتی پوشیده شوند و مورد استفاده قرار گیرند و عروسی ها نیز از این امر مستثنی نیستند.
اگر در کمد خود یک لباس مشکی کوتاه ندارید می توانید از این فرصت استفاده کنید و لباس جدید خود را خریداری کنید و مطمئن باشید که از این لباس به اندازه ی کافی استفاده خواهید کرد.
 

12_کفش های راحت بپوشید

یکی از اصول اتیکت عمومی این است که افراد در هر مراسمی از کفش های راحت استفاده کنند. البته توجه داشته باشید که منظورمان این نیست که آن کفش های رنگی پیاده روی تان را برای این کار کنار بگذارید.
بلکه منظورمان از پوشیدن کفش هایی که مناسب مراسم عروسی باشد و همچنین زیبا باشد این است که از کفش هایی استفاده کنید که به راحتی بتوانید چند ساعت از آن استفاده کنید.
ممکن است بخواهید در طی مراسم عروسی خیلی فعالیت داشته باشید، پس باید از کفش هایی استفاده کنید که از پوشیدن آن خسته نشوید. این خیلی جالب نیست که شما پس از چند ساعت کفش های خود را در آورید و دست خود بگیرید و یا این که انبوهی از کفش های کنار گذاشته را در کنار پذیرایی خود ایجاد کنید.
شاید بخواهید که برای مراسم عروسی از کفش های پاشنه بلند استفاده کنید و یا این که جزو افرادی باشید که به کفش پاشنه بلند علاقه داشته باشید، در این مورد به شما توصیه می کنیم که قبل از این که پول خود را دور بریزید چند قدم در فروشگاه با آن ها قدم بزنید و ببینید که می توانید برای چند ساعت از آن ها استفاده کنید.
اگر پاسخ تان به این سوال منفی است پس توصیه می کنیم باز هم به خریدن کفش پاشنه تخت فکر کنید، با این کار می توانید اگر خواستید کفش پاشنه بلند بپوشید کفش خود را در طی مراسم عوض کنید و کفش اضافی را در ماشین بگذارید. 

13_انتخاب لباس برای مراسم های عروسی که در شب برگزار می شود:

مراسم های عروسی که در شب برگزار می شود، به افراد این امکان را می دهد که مدهای مختلف را امتحان کنند که در کنار این مدها، رعایت کردن برخی از نکات خالی از لطف نیست:
 
1با توجه به این که مراسم در طی شب برگزار می شود می توانید از لباس هایی با رنگ تیره استفاده کنید، اما استفاده از لباس هایی با رنگ روشن نیز می تواند جلوه شاد و مهیجی را به مراسم ببخشد.
2در صورتی که پوست تان را برنزه کرده اید می توانید از رنگ هایی مانند فیروزه ای و یا صورتی مرجانی استفاده کنید، این رنگ ها باعث می شود که پوست برنزه بهتر دیده شود.
3در صورتی که می خواهید از لباس هایی با رنگ های گرم استفاده کنید باید بدانید که این گونه لباس ها با جواهرات بهتر ست می شوند.
 

پرنیا آینی [ ]

پرنیا آیتی هستم سردبیر مجله اینترنتی زیپ . در بخش محتوای مد و لباس فعالیت دارم.نویسنده و تحلیلگر مد ، روایتگر برند ها ،لباس ها ،تاریخچه پارچه ، اکسسوری و ملزومات لباس هستم.

مطالب مرتبط

یک نظر بگذارید