زیپ | مجله اینترنتی لباس، مد ، فشن و زیبایی

 حضور قدرتمند آقایان در اجتماع
چی بپوشیم پرنیا آینی ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ نظر (0)

5 راهکار اساسی برای حضور قدرتمند آقایان در اجتماع

حضور قدرتمند آقایان در اجتماع وقتی مردم شما را ملاقات می‌کنند در نگاه اول به ظاهر و لباس‌های شما توجه می‌کنند اما همه چیز در همین نگاه اول خاصه نمی‌شود، طرز برخورد، نگاه کردن، دست دادن، لبخند زدن و حتی طرز ایستادن و ژست شما نیز در ثانیه‌های بعدی تاثیر خود را خواهد گذاشت و شما را در ذهن مخاطب به عنوان فردی موفق یا ضعیف، قابل اعتماد یا مرموز، مودب یا غیرعادی و … معرفی خواهد کرد. اما اگر چند نکته زیر را مد نظر داشته باشید می‌توانید بهترین تاثیر را بر مردم بگذارید و حضوری قدرتمند در اجتماع داشته باشید.

1_لبخند بزنید و شیک لباس بپوشید

احساس ناراحتی و دلگیری ایرادی ندارد اما نمایش دادن این حس در ظاهر چهره شما ایراد دارد. علت بسیاری از شکست‌ها ر روابط اجتماعی و کاری همین چهره گرفته و عبوس و لبخند نزدن است در حالی که شما با یک لبخند طبیعی و ساده می‌توانید نظر مثبت دیگران را به خود جلب کنید و خود را فردی شاداب واجتماعی و موفق نشان دهید. در کنار لبخند زدن نیز بهتر است به طرز پوشش خود دقت کافی داشته باشید و اصول اولیه شیکپوشی را که در مقالات مختلف مجله قرمز بیان شده است رعایت کنید، یک ساعت مچی زیبا و کلاسیک هم به دست داشته باشید تا هم سطح استایل خود را بالا ببرید و هم به دیگران اعلام کنید که ارزش وقت را به خوبی می‌دانید.

2_ژست‌های قدرتمندانه را یاد بگیرید

فرض کنید برای یک مصاحبه کاری آماده می‌کنید، همه اصول شیکپوشی را رعایت کرده‌اید، رزومه کامل و تاثیرگذاری دارید اما سر شما به طرف پایین خم شده است، بازوها را جمع و تا کرده‌اید، پاها را به هم چسبانده‌اید و شانه‌ها را به جلو خم کرده‌اید. در این شرایط نباید انتظار داشته باشید که مصاحبه کننده شما را چندان جدی بگیرد چون با این ژست شما فردی ضعیف و منفعل و بدون توانایی جلوه خواهید کرد که نمی‌تواند تاثیری روی مخاطبان بگذارد. در حالی که با ژست‌های قدرتمندانه می‌توانید خود را قوی و با اراده نشان دهید، اگر از تاثیر این ژست‌ها مطمئن نیستید بهتر است بدانید که محققان دانشگاه برکلی و هاروارد با تحقیقات خود تاثیر فوق العاده این ژست‌ها را اثبات کرده‌اند. در تصویر زیر پنج ژست قدرتمند مهم را مشاهده می‌کنید.

3_درست بنشینید

 تنها شکل ایستادن شما نیست که باعث قدرتمند شدن شما می‌شود، طرز نشستن نیز یکی از رفتارهای غیرکلامی مهم است که قضاوت‌های اطرافیان را در پی دارد. بر خلاف ایستادن که فرم‌های متنوع‌تری دارد و پاها برای حرکت آزادی بیشتری دارند در نشستن محدودیت بیشتری وجود دارد اما توصیه می‌شود برای این که بهترین و قدرتمندترین فرم نشستن را داشته باشید دو انتخاب دارید، یا هر دو پا را روی زمین بگذارید و سی تا چهل سانت از هم فاصله بدهید و یا یک پا را روی پای دیگر قرار دهید طوری که مچ پا روی زانوی پای دیگر قرار گیرد.

4_هنر دست دادن و ارتباط چشمی را فرا بگیرید

 ما همیشه در برخورد با افراد با آن‌ها دست می‌دهیم و در طول مکالمات خود با آن‌ها ارتباط چشمی برقرار می‌کنیم اما مساله اینجاست که بیشتر آقایان این دو مورد را بیش از حد یا کمتر از حد لازم رعایت می‌کنند. فشار دست دادن باید در حد معقول و نه خیلی زیاد و نه خیلی کم باشد، ارتباط چشمی هم باید طوری باشد که فرد مقابل احساس ناراحتی و یا عدم ارتباط با شما نداشته باشد. فراموش نکنید که ارتباط چشمی در حین دست دادن نیز اهمیت بسیاری دارد و تاثیر مهمی روی مخاطب می گذارد. این دو مورد را می‌توانید با یک دوست تمرین کنید و به حد مناسب و مطلوب دست پیدا کنید.

5_درست ارتباط برقرار کنید

آخرین مورد از مواردی که به حضور قدرتمند شما در اجتماع منجر می‌شود قدرت برقراری ارتباط است، فرقی نمی‌کند که شما یک فرد درونگرا باشید یا برونگرا، در هر صورت باید اصول سخنوری و ارتباط با مخاطب را به خوبی بدانید و رعایت کنید تا تاثیر مناسبی در مخاطبان خود داشته باشید. لازم نیست حتما یک سخنران حرفه‌ای باشید، نحوه ارتباط با مخاطب و بیان صحیح و جذاب محتوا چیزی است که در این مورد اهمیت دارد و به خلاقیت و تمرین شما در این زمینه بستگی دارد.

پرنیا آینی [ ]

پرنیا آیتی هستم سردبیر مجله اینترنتی زیپ . در بخش محتوای مد و لباس فعالیت دارم.نویسنده و تحلیلگر مد ، روایتگر برند ها ،لباس ها ،تاریخچه پارچه ، اکسسوری و ملزومات لباس هستم.

مطالب مرتبط

یک نظر بگذارید