زیپ | مجله اینترنتی لباس، مد ، فشن و زیبایی

روانشناسی رنگ قهوه ای
رنگ شناسی پرنیا آینی ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ نظر (0)

روانشناسی رنگ قهوه ای ؛ احساس آرامش ، امنیت ، راحتی ، قدرت و اطمینان

روانشناسی رنگ قهوه ای رنگ قهوه ای جزء دسته رنگ های گرم و خنثی می باشد. احساس و عواطفی که می توان در رنگ قهوه ای دید، آسایش، امنیت و راحتی می باشد. رنگ قهوه ای، رنگ زمین و درختان و رنگ، كوه و تپه ها است و چون خاک غنی و بارور می باشد. رنگ قهوه ای به فرد حس تازگی و طبیعی بودن می بخشد هر چند که گاهی نیز می تواند نشانگر پیچیدگی باشد. رنگ قهوه ای برانگیزاننده حس قدرت و اطمینان پذیری است. این رنگ باعث می گردد كه انسان در قبال جامعه بینشی نوین و متعادل پیدا كرده و عزم انسان را در انجام كارها تقویت می بخشد. رنگ قهوه ای در محیط كار، می تواند احساس دوست داشتن نسبت به امور مختلف را به وجود آورد. از نظر روانشناسی، رنگ قهوه ای باعث می شود افراد واقع بینانه تر فكر كنند و حس وظیفه شناسی بیشتری نسبت به تصمیمات خود نشان دهند.

شخصیت افرادی که رنگ قهوه ای دوست دارند؟

قهوه ای رنگی با متانت و معتبر می باشد، بنابراین اگر این رنگ را در استایل خود استفاده کنید، این پیام را به فرد مقابل می دهید که شما فردی باوقار هستید. افرادی که رنگ قهوه ای را دوست دارند، معمولا افرادی قابل اعتماد و راستگ هستند . به این دسته از افراد می توانید با خیال راحت کاری را بسپارید، زیرا به شدت مسئولیت پذیر هستند. خانواده دوستی نیز از دیگر خصوصیات شخصیتی این افراد می باشد. معمولا روی محیط اطراف خود علاوه بر ایجاد آرامش می توانند تسلطی کامل داشته باشند و اهل عمل هستند و قدرت پیشرفت در وجودشان بالقوه وجود دارد.رنگ قهوه ای در دکوراسیون

رنگ قهوه ای یکی از مردانه ترین رنگ های و جذاب ترین رنگ ها در میان رنگ های اصلی می باشد. نکته جالبتر در خصوص رنگ قهوه این است که همیشه مد است و اگر قصد دارید تا رنگ لباس تان از مد نیافتد، رنگ قهوه ای پیشنهاد ما به شماست. البته همین موضوع نیز این رنگ را به یک رنگ پرطرفدار در حوزه دکوراسیون منزل تبدیل کرده است. اگر به دکوراسیون منزل تان دقت کنید، متوجه این موضوع خواهید شد البته در گذشته این مورد بیشتر مشهود بوده است.
شاید اینطور فکر کنید که استفاده از رنگ قهوه ای می تواند فضایی کسالت آور و خسته کننده را در منزل شما به وجود می آورد. رنگ قهوه ای البته کمی بی روح می باشد اما می توانید با رنگ های دیگر ترکیب کنید و از خاصیت ترکیب پذیری این رنگ شگفت زده شوید. نکته جالب در مورد طیف رنگ های قهوه ای، این است كه این رنگ ها در كنار هم تركیب خوبی ایجاد می كنند، به همین دلیل استفاده از این رنگ ها كاری مطمئن و ساده است.
شما می توانید ازتم های رنگی بسیار جذابی در کنار رنگ قهوه ای استفاده کنید. رنگ قهوه ای را می توانید با ترکیب رنگ های کرم، کرم مایل به زرد و رنگ زرد تیره استفاده کنید. استفاده از رنگ زرد در کنار رنگ قهوه ای می تواند به شما حس سر زنده بودن را القا نماید و کمی از حالت کسالت آوری این رنگ بکاهد. استفاده از این ترکیب رنگی برای اتاق پذیرائی مناسب می باشد.رنگ قهوه ای در رنگ آمیزی اتاق خواب

اگر جز افرادی هستید که نوشیدن قهوه به شما آرامش خاصی می دهد، قطعا انتخاب رنگ قهوه ای برای اتاق خوابتان بسیار مناسب می باشد. بنابراین اگر قهوه خور حرفه ای هستید می توانید از ترکیب رنگ موکا و کارامل طلایی برای خلق یک رنگ فوق العاده برای اتاق خواب تان بهره ببرید.
رنگ قهوه ای می تواند به شما احساس آرامش بخشی بدهد و رنگ مناسبی برای رنگ آمیزی محیط های دنجی مثل کافی شاپ و رستوران های کلاسیک می باشد.
زمانی که پاییز می شود طبیعت نمایش شفافی از رنگ ها را به نمایش می گذارد. توجهی به رنگ های نارنجی، زرد و قهو ‎ای گرم کنید و در سراسر فضای خانه‎ خود از آن ها استفاده نمایید. قهوه ای روشن، خرمایی و بژ به وسایل و اشیا حالتی روستایی و چوب گونه می دهد و قهوه ای سیر، برای نمایش محصولات چرمی مطلوب است.


رنگ قهوه ای نشانه چیست؟


همانطور که می دانید هر رنگی در روانشناسی دارای پیام و مفهومی می باشد. در ادامه به برخی از نشانه های رنگ قهوه ای اشاره می کنیم.
 
استفاده از رنگ قهوه ای نشانه بلوغ و قدرت شخصیتی افراد می باشد.
 
همانطور که اشاره کردیم، این رنگ طرفداران بسیاری دارد و رنگی پرطرفدار در حوزه دکوراسیون منزل می باشد.
 
یک اصطلاح معروف می گوید که اگر خانمی که چشم های قهوه ای داشته باشد، از لباس های قهوه ای رنگ استفاده کند به استایل خود اهمیت نمی دهد.
 
روبان قهوه ای نشانه سرطان روده بزرگ و ترک سیگار است.
 
رنگ قهوه ای در بسته بندی محصولات کشاورزی نشان دهنده کشاورزی سالم و ارگانیک می باشد. 

چشم های قهوه ای

چشم قهوه ای سنبل مهربانی و محبت است و هر چه تیره تر باشد مهر و محبت صاحبش بیشتر است. چشم قهوه ای ها بسیار خون سردند و هر چه را که می خواهند به راحتی تصاحب می کنند. چنین به نظر می رسد که این افراد معنای عصبانیت را نمی شناسند و از آرامشی تمام نشدنی بهره مندند. چشم قهوه ای سنبل مهربانی و محبت است و هر چه تیره تر باشد مهر و محبت صاحبش بیشتر است. چشم قهوه ای ها بسیار خون سردند و هر چه را که می خواهند به راحتی تصاحب می کنند. چنین به نظر می رسد که این افراد معنای عصبانیت را نمی شناسند و از آرامشی تمام نشدنی بهره هستند.

 

پرنیا آینی [ ]

پرنیا آیتی هستم سردبیر مجله اینترنتی زیپ . در بخش محتوای مد و لباس فعالیت دارم.نویسنده و تحلیلگر مد ، روایتگر برند ها ،لباس ها ،تاریخچه پارچه ، اکسسوری و ملزومات لباس هستم.

مطالب مرتبط

یک نظر بگذارید