زیپ | مجله اینترنتی لباس، مد ، فشن و زیبایی

 رنگ فیروزه ای
رنگ شناسی پرنیا آینی ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ نظر (0)

روانشناسی رنگ فیروزه ای و شناخت بیشتر ویژگی های روحی و روانی این رنگ

رنگ فیروزه ای از ترکیب دو رنگ آبی و مقدار کمی زرد تشکیل شده، بین رنگا مابین سبز و آبی قرار گرفته وجزو رنگای سرد طبقه بندی میشه ، آرامش و آسایش خاطر آبی، توازن و بالندگی سبز و انرژی تعالی بخش زرد رو تو خودش داره. طیف های تیره تر این رنگ نشون دهنده قدرت و دانش تو فرد هم هستش این افرد از نظر معنوی هم دارای شخصیت پخته و کاملی هستن. این رنگ تو زمان خستگی و فشار روانی به روح و جونمون انرژی دوباره میده. رنگ فیروزه ای نماد صداقت، وفاداری، تعهد، ایمان، ذکاوت، بخشندگی، پاک و زلال بودن، اعتماد به نفس و اعتماد هست. احساس سرزندگی و شادابی از نشونه های دیگه اینگونه از افراد هستش.

شخصیت شناسی رنگ فیروزه ای

افرادی که به رنگ فیروزه ای علاقه دارن
1_همیشه به نظر میرسه که با نمک هستن البته دارای پیچیدگی هم هستن.
2_مهم نیست چقدر آشفتگی عاطفی درونشون وجود داشته باشه. این افراد خیلی هوشمند و مقاوم هستن.
3_اگه کسی ازشون درخواست کمک کنه درخواستشو رد میکنن.
4_کسایی که این رنگ رو دوست دارن اسرارآمیز و احساساتی هستن.
5_این افراد به خوبی از پس کارای خودشون برمیان، پشتکار و ثبات خوبی توی کارشون دارن و به نصیحتای افراد دیگه گوش نمیدن.
6_این رنگ معمولا رنگ مورد علاقه خانما هستش. 

 
 

روانشناسی رنگ فیروزه ای

تو علم روانشناسی به کار بردن این رنگ می تونه تاثیرات مثبتی تو فرد داشته باشه. افرادی که از این رنگ استفاده می کنن روحیه ی آروم و خلاقی دارن و می تونن آرامش و انرژی مثبتی از این رنگ دریافت کنن.از تاثیرات دیگه این رنگ روی روحیه افراد، کاهش استرس و اضطراب هست. برای افراد چاقم توصیه میشه تا از این رنگ استفاده کنن چون دیدن این رنگ باعث آرامش اعصاب و کم خوری میشه.اما نکته قابل توجه تو روانشناسی رنگ فیروزه ای اینه که استفاده کردن بیش از حد از این رنگ باعث افسردگی تو فضای خونه میشه.

 خواص، خصوصیات و تاثیر رنگ فیروزه ای بر بدن

رنگ فیروزه ای باعث میشه مهارت‌های مدیریتی و سازمان‌دهی شما عالی بشه و رئیس خوبی بشید چرا که به جای سخت گیری و ریاست کردن به بقیه، اونارو تحت تاثیر توانایی‌های خودتون قرار میدید.
اعتماد به نفس بالایی دارین و سخنرانی مقابل جمع برای شما آسونه. قدرت تمرکز بالاتون روی امور مهم، درست فکر کردن و ارتباط برقرار کردن با بقیه افراد براتون خیلی سادست. می‌تونین توی یه لحظه چند کار رو با هم انجام بدید. تمرکز روی یه کار حوصله شما رو سر می‌بره.
قدرت درک و قوه تشخیص بالایی دارین. زیر و بم هر موقعیتی رو خوب تشخیص میدین و برای رسیدن به موفقیت بهترین راه رو انتخاب می‌کنین. ممکنه بعضی اوقات دچار آشفتگی فکری بشید، مخصوصاً زمانی که میخواین تو یه لحظه، کارای زیادی رو با هم انجام بدین. این کار میتونه شما رو حسابی خسته کنه و تعادل احساسی شما رو مختل کنه.

 

 

 رنگ فیروزه ای تو کسب و کار

اصولا، فیروزه‌ای برای هر کسب و کاری که با تعامل و برقرای ارتباط پیوند داره خوب و مفید هستش. معلما، مربیا، سخنورا، اصحاب رسانه و کسب و کارهای مرتبط با فناوری رایانه با فیروزه ای ارتباط خوبی برقرار می‌کنن. برای پزشکا و کلینیک‌های درمانی خوب هست چرا که باعث آرامش روانی و تعادل احساسی میشه.
برای محصولات شوینده رنگ ایده‌آلیه. کسب و کارا و محصولاتی که با آب سروکار دارن، به عنوان مثال تولیدکننده های فیلترای آبی، استخرا و ورزشای آبی خیلی از فیروزه‌ای استفاده می‌کنن. کسب و کارایی که با ورزش در ارتباط هستن از ترکیب فیروزه ای با قرمز، نارنجی یا زرد پیشنهاد میکنم حتما استفاده کنن.
فیروزه‌ای برای بازاریابی محصولاتی که هم مربوط به خانما و هم آقایون تو هر سن و سالی کاربرد داره. برای کارای چندمنظوره یا زمانی که چند تا کار رو همزمان انجام میدیم فیروزه‌ای رنگ خوبی هستش. در عین حال برای زمانی که فقط مشغول انجام یک کار یا وظیفه هستین فیروزه‌ای می تونه کسل کننده باشه. استفاده زیاد از فیروزه‌ای تو محیط اطراف می‌تونه باعث آشوب ذهنیتون بشه.


 
 

رنگ فیروزه ای تو دکوراسیون

می‌تونیم با قاطعیت بگیم که رنگ فیروزه‌ای با تمامی طیف‌های رنگی به خوبی ترکیب ‌میشه و دکوراسیون جذابی رو به وجود میاره. ترکیب فیروزه‌ای با رنگای گرمی مثل نارنجی، زرد، قرمز و مخصوصا لیمویی فوق‌العادست. همینطور این رنگ با تمامی سایه‌های رنگی آبی به خوبی ترکیب میشه.
با ترکیب رنگ فیروزه ای با رنگ‌های مکملش یعنی سفید، سیاه، صورتی، زرد، سبز و بنفش پالت های رنگی فوق‌العاده ای به وجود میاد که جلوه‌ی دکوراسیون رو چندین برابر میکنه. ترکیب رنگ سفید و فیروزه‌ای یکی از بهترین ترکیب‌های رنگی طراحی داخلی هست که نظیرش پیدا نمیشه البته اگه دنبال یه دکور و ظاهر زرق و برقدار هستین فیروزه ای رو با رنگ طلایی استفاده کنین.

 
 

پرنیا آینی [ ]

پرنیا آیتی هستم سردبیر مجله اینترنتی زیپ . در بخش محتوای مد و لباس فعالیت دارم.نویسنده و تحلیلگر مد ، روایتگر برند ها ،لباس ها ،تاریخچه پارچه ، اکسسوری و ملزومات لباس هستم.

مطالب مرتبط

یک نظر بگذارید