زیپ | مجله اینترنتی لباس، مد ، فشن و زیبایی

ساعت مچی
ساعت پرنیا آینی ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ نظر (0)

ساعت‌ مچی اسپورت و مسابقات اتومبیل رانی

تاریخچه مسابقات اتومبیل رانی و ساعت مچی از دهه 1930 میلادی به یکدیگر گره خورده است. علتش هم این بود که رانندگان نیاز به یک دستگاه زمان سنج دقیق برای محاسبه سرعت مسیر خود داشتند.

رولکس اولین شرکتی بود که در این زمینه سرمایه گذاری کرد و نیاز رانندگان به یک ساعت مچی دقیق را با تولید ساعتهای معروف مدل Oyster برطرف نمود.
اما این شرکت تگ هویر بود که اقدام به ساخت ساعتهای مچی استاندارد برای رانندگان مسابقه دهنده کرد و در ابداعی جدید، کرنوگراف و تاکیمتر ( قابلیتی که می تواند سرعت را محاسبه کند) را به ساعت های مچی اضافه کرد و این دو قابلیت برای رانندگان سرعتی، بسیار حیاتی بود.

تگ هویر

تگ هویر اولین کرنوگرافش را در دهه های 1930 و 1940 برای خلبانان Luftwaffe (نیروی هوایی ارتش آلمان) تولید کرده بود که بعدها رانندگان مسابقه دهنده برای محاسبه مسافت و سرعت خود، به این مدل از ساعتهای TAG Heuer روی آوردند. از این روی در فیلم معروف Le Mans (1971) بازیگر مشهور استیو مک کویین در مسابقات رانندگی‌اش از ساعت TAG Heuer Monaco 1133 می پوشد که از آن به بعد خیلی ها این ساعت را با  نام مک کویین می شناسند.  


 

ویژگی ها

اندازه ساعت: متوسط تا بزرگ
صفحه ساعت : صفحه اش به خاطر وجود کرنوگراف بزرگ است.
قاب ساعت : باید محکم و مقاوم برای شرایط مسابقه باشد و معمولا از جنس استیل ضدزنگ ساخته می شود.
بند ساعت : چرمی یا فلزی
امکانات ساعت : کرنوگراف ،تاریخ، قطب نما، کیلومترشمار، ارتفاع سنج، فناوری GPS و نمایشگر تعداد ضربان قلب از جمله امکاناتی است که یک ساعت اسپورت می تواند داشته باشد.  

 

چه زمانی بپوشیم 

ساعت های اسپورت نسبت به ساعتهای غواصی یا خلبانی، زرق و برق بیشتری دارند و به خاطر همین خاصیت جلب توجه، بیشتر برای موقعیتهای غیررسمی مناسب است.
 

پرنیا آینی [ ]

پرنیا آیتی هستم سردبیر مجله اینترنتی زیپ . در بخش محتوای مد و لباس فعالیت دارم.نویسنده و تحلیلگر مد ، روایتگر برند ها ،لباس ها ،تاریخچه پارچه ، اکسسوری و ملزومات لباس هستم.

مطالب مرتبط

یک نظر بگذارید