زیپ | مجله اینترنتی لباس، مد ، فشن و زیبایی

روانشناسی رنگ مشکی
رنگ شناسی پرنیا آینی ۱۴۰۰/۰۱/۰۳ نظر (0)

شخصیت شناسی رنگ مشکی و راهنمای استایل های مشکی

روانشناسی رنگ مشکی رنگ سیاه یکی از دو رنگ خالص در میان رنگ های موجود در طبیعت می باشد. رنگ سیاه یا مشکی،رنگ آسمان شب می باشد و می توانید آرامش را در کنار آن احساس کنید. همانطور که اشاره کردیم، این رنگ یکی از خالص ترین رنگ های موجود در طبیعت می باشد، به همین دلیل رنگ مشکی یکی از رنگ های ساده و در حین حال اداری می باشد. رنگ مشکی معنی قدرت، رمز آلود بودن و ظرافت و بعضی اوقات معنی ترس و ناشناخته بودن را منتقل می‌کند. اگر می خواهید استایل جذابی داشته باشید، بهتر است که در کنار این رنگ جذاب از دیگر رنگ های نیز استفاده کنید تا استایل چشم نوازی داشته باشید. در ادامه همراه ما باشید و از این رنگ اسرارآمیز بیشتر بدانید.

رنگ مشکی نشانه چیست؟

در علم روانشناسی رنگ ها، هررنگی دارای بیان و مفهوم خود می باشد. این بدان معناست که شما می توانید با دانستن قدرت رنگ ها، مفهوم خود را با کمک آن ها بهتر انتقال بدهید. رنگ مشکی نیز دارای نشانه هایی می باشد که عبارتند از کمربند های مشکی رنگ، نشان دهنده بالاترین سطح در هنر های رزمی می باشد. افراد حرفه ای و ثروتمندان از این رنگ برای استایل خود استفاده می کنند، که نشان دهنده حرفه ای بودن آن ها می باشد. کشیش کلیسه ها از رنگ مشکی در پوشش خود استفاده می کنند و این مورد نشان دهنده فروتنی آن ها می باشد. لباس های مشکی رنگ در دنیای مد و فشن برای افزایش جذابیت در فرد به کار برده می شود. در برخی از فرهنگ های مردم، گربه سیاه نشانه بد شانسی می باشد.
رنگ سیاده جزء رنگ های رمزآلود و گاهی نماد شیطان به حساب می آید.


 

رنگ مشکی در دکوراسیونه

بسیاری از مردم فكر می كنند كه استفاده از رنگ سیاه در فضای داخلی خانه باعث كوچک تر و تیره شدن فضای كلی می شود. اما این موضوع همیشه درست نیست. دیوارهای سیاه می توانند مانند آسمان شب فراخ و بی پایان به نظر برسند. این رنگ را می توان توسعه داد و البته هر وسیله دیگری، مانند اثر هنری، مبلمان و یا چارچوب، كه در كنار این رنگ قرار بگیرد به خوبی به چشم می آید و توجه ها را به خود جلب می كند.
رنگ مشکی می تواند ذهن خلاق برخی افراد را تحریک و آنها را حرفه ای تر و پیچیده تر نماید. خیلی ها ممکن است این رنگ را رنگی افسرده کننده بدانند اما با استفاده درست بسیار هم جذاب خواهد بود. فقط مطمئن شوید که رنگ مشکی مثل یک هایلایت است و بر رنگ اصلی غالب نشده باشد. اگر بخواهید میزان توجه به چیزی را کاهش دهید، می توانید به آن مشکی مات بزنید. این رنگ اغلب در نازک کاری ها برای ایجاد ظرافت به کار می رود. یک نیمکت که رویه آن از سنگ گرانیت مشکی باشد، می تواند ظاهر زیبایی به آشپزخانه ببخشد. همچنین مشکی رنگ خوبی برای کفپوش است.
 
 
 

شخصیت افراد علاقه مند به مشکی چگونه است؟ 

همانطور که اشاره کردیم، رنگ مشکی یک رنگ اداری و رسمی است. بنابراین افرادی که این رنگ را می پسندند، افرادی بسیار جدی و محافظه کار هستند.
1_افراد علاقه مند به رنگ مشکی خودخواه می باشند.
2_اعتماد به نفس این دسته از افراد ستودنی است.
3_افراد علاقه مند به این رنگ، توانایی خوبی در برقراری ارتباط ندارند و دوستان زیادی در اطرافشان نمی بینند.
4_افرادی که به رنگ سیاه علاقه دارند، علاقه زیادی به استقلال دارند و دوست دارند تا کارها را به صورت شخصی انجام دهند.
 

پرنیا آینی [ ]

پرنیا آیتی هستم سردبیر مجله اینترنتی زیپ . در بخش محتوای مد و لباس فعالیت دارم.نویسنده و تحلیلگر مد ، روایتگر برند ها ،لباس ها ،تاریخچه پارچه ، اکسسوری و ملزومات لباس هستم.

یک نظر بگذارید