زیپ | مجله اینترنتی لباس، مد ، فشن و زیبایی

عوارض تزريق ژل به صورت و لب چیست ؟
آرایشی و زیبایی پرنیا آینی ۱۴۰۰/۰۱/۰۵ نظر (0)

عوارض تزريق ژل به صورت و لب چیست ؟

عوارض تزريق ژل به صورت یادآوری نکاتی مهم در خصوص این جراحی زیبایی، موضوعی است که قصد داریم در این مطلب به آن بپردازیم. امروزه موارد زیادی از تزریق ژل به صورت و لب هستیم که در بسیاری از موارد نتایج دلخواهی را برای فرد ایجاد می کند، اما زیبایی مسئله ای نیست که بخواهیم ساده از آن بگذریم و به درصد ناچیز افرادی که از تزریق ژل و بوتاکس آسیب دیده اند توجه نکنیم. به همین دلیل شما بایستی قبل از تزريق ژل به لب و صورت، نسبت به ابعاد مختلف این عملیات زیبایی آشنا باشید زیرا در صورت هرگونه اشتباهی تقریبا امکان بازگشت به حالت اولیه وجود ندارد. بنابراین اگر برای شما نیز چنین سوالاتی پیش آمده است که برای زیبایی مان از تزریق ژل استفاده کنیم یا خیر؟ و یا اینکه تزریق کردن ژل چه عوارضی دارد؟، تا انتها این مطلب همراه ما باشید.

آیا تزریق ژل عوارض دارد؟

چنانچه بخواهیم یک پاسخ کلی به این سوال بدهیم، تزریق ژل به خودی خود عوارضی ندارد، اما اگر از یک پزشک غیر متخصص و مواد اولیه نامرغوب برای این کار استفاده کنید، صدمات آن جبران ناپذیر خواهد بود.
البته ناگفته نماند که در گذشته ژل های تزریقی، دائمی بوده و آسیب هایی را به دنبال داشتند. اما امروز از ماده‌ای طبیعی (پروتئین کلاژن) استفاده می شود که کاملاً سازگار با بدن انسان می باشد و چنانچه به صورت صحیح تزریق شود، نتیجه دلخواهی خواهد داشت. زمانی که به شما به یک کلینیک زیبایی مراجعه می کنید و ایجاد تغییرات یا زاویه دار کردن اجزاء صورت خود را دارید، پزشک متخصص بایستی از بهترین مارک های ژل و فیلر استفاده کند. تزریق ژل به صورت و لب به صورت سرپایی صورت می گیرد و نیازی به بستری شدن و بیهوشی ندارد، بنابراین از عوارض مواد بیهوشی نیز در امان خواهید بود.
بنابراین می توان اینطور گفت که تزریق ژل به صورت عوارضی ندارد، مگر اینکه:
 
1_از مواد اولیه (فیلر و ژل مورد تزریق) نامرغوب و فیک استفاده شود.
2_استفاده از موادی منسوخ شده مانند ژل پاز
3_مراجعه به کلینیک های غیر تخصصی

 
 
عوارض تزريق ژل به صورت
 

آیا می توان پس از تزریق ژل، فرم صورت را به حالت اولیه بازگرداند؟

یکی دیگر از سوالات رایج در خصوص تزریق بوتاکس این است که در صورت مورد پسند نبودن تغییرات ایجاد شده در فرم صورت، آیا این امکان وجود دارد که به حالت اولیه بازگردد؟
در پاسخ به این سوال باید عرض شود که چنانچه از مواد تزریقی به روز دنیا که ماده‌ای طبیعی (پروتئین کلاژن) است، استفاده گردد این امکان وجود دارد تا چنانچه ژل و فیلر تزریق شده مطابق سلیقه ی فرد نباشد، به راحتی می توان با استفاده از ماده‌ی حلال این نوع ژل‌ها و فیلر‌ها (هیالیز) ژل و فیلر تزریق شده را از بین برد و کاملاً به فرم اولیه برگرداند.
 

تزریق ژل صورت چگونه انجام می شود؟

امروزه برجسته سازی و تغییر فرم صورت به دو روش تزریق ژل و فیلرها، و روش دیگر تزریق چربی صورت می گیرد:
تزیرق ژل و فیلرها: همانطور که در ابتدا نیز اشاره شد، بهترین و مطمئن ترین روش تزریقی به واسطه ماده ای طبیعی و پروتئینی به نام پروتیئن کلاژن صورت می گیرد که به ساختار بدن نیز همخوانی دارد. ماندگاری این ژل ها به طور معمول بین ۸ تا ۱۲ با توجه به ناحیه تزریق شده متغییر می باشد.
تزریق چربی: در این روش از بافت چربی طبیعی بدن، برای حجم دادن و برجسته سازی اجزاء صورت استفاده می شود.
 

برجسته سازی اجزاء صورت به چه روش هایی صورت می گیرد؟

قبل از تزریق ژل به صورت به چه نکاتی باید توجه کنیم؟
ابتدا شما بایستی به این نکته توجه داشته باشید که استفاده از ژل و بوتاکس باعث تغییراتی مشهود در صورت شما می شود. چنانچه ایجاد تغییرات در فرم کلی صورت تان می تواند به وجهه اجتماعی شما آسیب بزند و یا مناسب با جایگاه شغلی تان نیست، بهتر است از این کار خودداری کنید.
توصیه دیگر این است که بهتر است تزریق را به صورت پلکانی و در چند جلسه انجام دهید. دلیل این کار این است که اگر مقدار تزریق شده کافی نباشد می توان در جلسات بعد مقدار بیشتری را تزریق کرد اما چنانچه بیشتر از حد دلخواه تان باشد، خروج مایع تزیریق شده به نسبت کار سخت تری است.
بهتر است با یک پزشک حرفه ای مشخص کنید و به هیچ وجهه مقدار ژل تزریقی افراد دیگر را برای خود تجویز نکنید. به خاطر داشته باشید که فرم صورت شما با دیگران متفاوت است و برای داشتن یک صورت طبیعی و نچرال بایستی فرم کلی صورت مورد بررسی پزشک قرار بگیرد و متناسب با آن مقدار تزریق را تجویز کند.
 

پرنیا آینی [ ]

پرنیا آیتی هستم سردبیر مجله اینترنتی زیپ . در بخش محتوای مد و لباس فعالیت دارم.نویسنده و تحلیلگر مد ، روایتگر برند ها ،لباس ها ،تاریخچه پارچه ، اکسسوری و ملزومات لباس هستم.

یک نظر بگذارید