زیپ | مجله اینترنتی لباس، مد ، فشن و زیبایی

انواع بند ساعت مچی
ساعت پرنیا آینی ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ نظر (0)

۱۰ نوع مختلف ازبند های ساعت مچی

بسیاری از مردم این موضوع را درک نمی کنند ، اما بند ساعت مچی به همان اندازه مهم است – اگر نه بیشتر – از چهره آن مهم است. شما ممکن است توجه کافی به گروه ساعت خود نکنید. از این گذشته ، دلیل اصلی برای داشتن ساعت فقط دیدن زمان است و از این رو انجام این کار ممکن است برای شما مهمتر باشد. با این حال ، این بند ساعت شما است که برای یک چشم انداز قابل مشاهده است ، نه جلوه ی ساعت شما! به شما اطمینان میدهیم که یک بند ساعت مناسب می تواند ظاهر ساعت شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. و به آن بیفزایید ، یک ساعت خوب می تواند چیزهای زیادی در مورد شخصیت شما داشته باشد. خبر خوب این است که یک گروه ساعت همیشه ارزان تر از سرمایه گذاری در یک ساعت کاملا جدید است. بنابراین منطقی تر است و به صرفه نیست ، مجموعه ای از تسمه های خود را گسترده تر کنید تا اینکه هر بار بر روی یک ساعت جدید و مرسوم ، شیک پوش شوید. همه عاشقان ساعت مچی در اینجا مجذوب خواهند شد که یاد بگیرند که مجموعه عظیمی از گروههای ساعت در بازار وجود دارد. اگر هنوز آنها را به طور کامل کاوش نکرده اید ، شانس شماست! در این پست وبلاگ ما لیستی از بندهای ساعت را جمع آوری کرده ایم که می توانید پول خود را در آن قرار دهید و این شانس را دارید که در موارد مختلف یا به صورت روزانه از یک کالای جدید ورزشی استفاده کنید!

1 بند ناتو

آیا می دانید تسمه ناتو چیست یا نه ، ما مطمئن هستیم که یکی را دیده اید. این گروه تماشایی مرسوم ، مد روز است و از قرن ها پیش به سبک است و از آنجا که این گروه ساعت تقریباً همه علاقه مندان به ساعت دوست داشته و مورد تحسین قرار گرفته اند ، به نظر نمی رسد که به زودی محبوبیت آن کم شود. در حالی که این بند مودب به طور چشمگیری فراگیر شده است ، تولید آنها می تواند به یک نقطه خاص در تاریخ مرتبط باشد.
تاریخ نشان می دهد که تسمه های ناتو در ابتدا در سال ۱۹۷۳ در وزارت دفاع انگلیس (DefSan) ظاهر شدند. متأسفانه ، این تکه ها برای تهیه این تسمه ها نبودند. سربازان مجبور بودند فرمی بنام G1098 یا به طور خلاصه G10 پر کنند. پس از تأیید فرم توسط مرجع ، آنها می توانند این بندهای ساعت را از فروشگاه عرضه واحد خود خریداری کنند. در آن زمان تسمه ها فقط در یک ماده و سایه (نایلون و خاکستری) تنها با دست و پنجه نرم و برنجی با روکش کرومی در دسترس بودند.


2تسمه های زولو

در حالی که این تسمه های ساعت نام جالبی دارند ، اما خیلی از داستان پیش زمینه ندارند. این اشتباه نیست که بگوییم بندهای زولو از الهام گرفته از تسمه ناتو است زیرا هر دو از نظر ظاهری مشابه هستند. گفته می شود ، چند تفاوت مهم اما وجود دارد که باعث می شود گروههای زولو از گروههای تماشا ناتو متمایز شوند.
اول از همه ، تسمه های زولو از یک ماده ضخیم تر ، یا چرم یا نایلون ساخته شده است ، که به افزایش استحکام ، قابلیت اطمینان و دوام یک ساعت کمک می کند. با این حال ، نکته منفی این بندها این است که ممکن است بین میله های بهاری برخی از ساعتهای شما مناسب نباشد. از این رو قبل از انتخاب تسمه های زولو ، اطمینان حاصل کنید که آنها با ساعت انتخابی خود هماهنگی خوبی دارند.
یکی دیگر از ویژگی های مهم تسمه های زولو این است که آنها chunkier هستند و دارای یک محافظ و سگک دور مناسب هستند. با این حال ، به خاطر داشته باشید که نگهبان فقط یک ویژگی اضافی در گروههای ساعت زولو است. آنها اکثرا در پیکربندی های ۳ و ۵ حلقه ای موجود هستند و بنابراین جذابیت زیبایی شناسی ندارند. از طرف دیگر ، بندهای ناتو مجموعه ای از نگهبانان باریک و بسیار محکم را به نمایش می گذارند.
اگر در مورد سرمایه گذاری در بندهای ناتو یا زولوها سردرگم هستید ، یادتان باشد که بندهای زولو شامل ابعاد فوق العاده بزرگی هستند که آنها را برای ساعتهای بزرگ ایده آل می کند. در مقابل ، تسمه های ناتو برای ساعتهای کوچک مناسب هستند زیرا بندهای آنها کوچک و نازک است.

 3 صدف

این بند ساعت است که توسط Rolex در دهه ۱۹۳۰ معرفی شده است. و روزی که صدف به بازار آمد ، صنعت ساعت مچی را به یک سطح کاملاً جدید بالا برد. کمترین گفتن این طرح ، پیوند سه تکه ای پرزرق و برق را رقم زده و باعث می شود کلاسیک محض باشد. داشتن این بند ساعت در مجموعه شما واقعاً یک سرمایه گذاری ارزشمند است. اگرچه از هر نظر دنیا بسیار جالب توجه است ، اما چیزی بیش از آنکه چشم را ببیند وجود دارد.
هر صاحب صدف از قابلیت های عالی این گروه ساعت شگفت انگیز برخوردار است. به طور گسترده ای مشاهده می شود که نوار مرکزی بزرگ صدف پیوندهای آن را بسیار قوی می کند. علاوه بر این ، محکم بودن آن احتمال کشش و شکستن ساعت را کم می کند. دلیل دیگری که به دوام تسمه کمک می کند تعداد محدودی لینک آن است.
کاهش تعداد نقاط چرخش ، تجربه شکستن نقاط توسط پوشاک را غیرممکن می کند. با این حال ، این ویژگی با قیمتی همراه است. در بعضی مواقع ، تعداد کمی از پیوندها می توانند باعث ناراحتی کاربر شوند و باعث ناراحتی آنها می شوند. صرف نظر از این مسئله ناچیز ، بندهای ساعت Oyster گزینه ای عالی برای هر نوع ساعت است. مهم نیست که ساعت شما چقدر ساده یا اساسی باشد ، تسمه های Oyster توانایی بالا بردن زیبایی آن را فوراً دارند.

 
 

4 بند ساعت رئیس جمهور 

بند ساعت رئیس جمهور ، نسخه لوکس تر و به روز شده دستبند Oyster و Jubilee ، نام خود را از Dwight D. Eisenhower -34 مین رئیس جمهور ایالات متحده – گرفت. گفته می شود که سازنده رولکس رئیس جمهور سابق ایالات متحده را به عنوان نشانه احترام و قدردانی به رئیس جمهور سابق ایالات متحده پیشنهاد کرده است که او با خوشحالی آن را پذیرفت. از آن زمان ، گروه رئیس جمهور به انتخاب برتر در میان مجموعه داران ساعت تبدیل شده است.
از لحاظ بصری ، تسمه های رئیس جمهور ترکیبی کامل از تسمه های صدف و جوب هستند. با این وجود تسمه های ساعت در طی دهه ها پالایش شده اند و دو برابر سرسبز و گران قیمت تر از تسمه های صدف یا جوبیل هستند. دستبندهای پرزیدنت لوازم جانبی است که فقط ثروتمندان می توانند از این طریق که با ظرافت از طلا یا پلاتین ساخته می شوند ، از عهده آن برآیند. اعتقاد بر این است که بند ساعت رئیس جمهور تنها از ۱۸ قیراط طلا ساخته شده است و ارزش آن را تا حد زیادی بالا می برد.هنگامی که در سال ۱۹۴۵ برند Rolex 40 ساله شد ، دستبند Jubilee به افتخار آن معرفی شد. دستبند Jubilee مخصوص مدل Rolex’s Datejust ساخته شده است. و در آن زمان ، این فقط در رنگ های منفرد ، به طور معمول طلا و فولاد نمایش داده می شد. اما با گذشت زمان ، انواع دوتایی از جمله طلا و نقره ، نقره و آبی و غیره در بازار ظاهر شد. پس از ۷۰ سال منشأ آن ، جدا از ترکیب رنگ ها ، دستبند جوبی عمیقاً یکسان باقی مانده است.
ارزشمندترین ویژگی دستبند Jubilee ، سه لینک قابل توجه آن است که بین لینک های جانبی گسترده قرار گرفته است. مانند تسمه های رئیس جمهور ، تعداد کل پیوندها در دستبندهای Jubilee مشابه است. با این حال ، به دلیل ساخت و ساز سه گانه ، قسمت مرکزی دستبند تمایل کمی لاغرتر به نظر می رساند.


 

5دستبند مهندس 

دستبندهای مهندس مخصوصاً بسیار سنگین که بسیار سنگین طراحی شده اند ، به دلیل وجود گسترده مچ دستشان مشهور هستند. دستبندهای مهندس ایجاد شده توسط سیکو ، دارای پنج پیوند چانه دار است که باعث می شود عرض دستبند کاملاً متراکم و بزرگ باشد. آنچه در مورد این پیوندها جذابیت بیشتری دارد ، شکل آنهاست. این پیوندهای منحصر به فرد به سبک شبه شش ضلعی ظاهر می شوند که تعداد معدود دستبند ساعت دیگر از آن نمایش می دهند.
با توجه به پیوندهای سنگین ، اندازه دستبندهای مهندس بیش از حد متراکم است ، بنابراین در نتیجه پوشیدن آن می توانید خستگی مچ دست را انتظار داشته باشید. به همین دلیل ، دستبند Engineer گزینه ای ایده آل برای قشرهای مردانه و قوی است. با این حال ، این بدان معنا نیست که افراد دارای مچ دست کوچک نمی توانند دستبند Engineer را نوسان کنند. وقتی از یک ساعت کوچک استفاده کنید ، ممکن است این دستبند از نظر بصری خیلی تأثیر نگذارد و ممکن است در مچ دست پوشنده نیز مناسب به نظر برسد. 6 Jubilee

 
هنگامی که در سال ۱۹۴۵ برند Rolex 40 ساله شد ، دستبند Jubilee به افتخار آن معرفی شد. دستبند Jubilee مخصوص مدل Rolex’s Datejust ساخته شده است. و در آن زمان ، این فقط در رنگ های منفرد ، به طور معمول طلا و فولاد نمایش داده می شد. اما با گذشت زمان ، انواع دوتایی از جمله طلا و نقره ، نقره و آبی و غیره در بازار ظاهر شد. پس از ۷۰ سال منشأ آن ، جدا از ترکیب رنگ ها ، دستبند جوبی عمیقاً یکسان باقی مانده است.
ارزشمندترین ویژگی دستبند Jubilee ، سه لینک قابل توجه آن است که بین لینک های جانبی گسترده قرار گرفته است. مانند تسمه های رئیس جمهور ، تعداد کل پیوندها در دستبندهای Jubilee مشابه است. با این حال ، به دلیل ساخت و ساز سه گانه ، قسمت مرکزی دستبند تمایل کمی لاغرتر به نظر می رساند.
 


 

7بند هواپیمایی / خلبانی

این نوع بند ساعت توسط نیروی هوایی آلمان در طول جنگ جهانی دوم محبوبیت یافت. هدف از این نوع گروه باند کمک به خلبانان در دانستن زمان حضور در مناطق جنگی بود. نسخه اول این بند ساعت بسیار طولانی بود تا بتواند جلیقه خلبانان را در آن جای دهد. با گذشت زمان ، میخ پرچ ها نیز به اطراف لبه ها اضافه شد تا از سقوط ساعت جلوگیری شود. در حالی که استفاده از این میخ پرچین شده است ، آنها جذابیت زیبایی ساعت را تقویت می کنند.
تسمه ها نه تنها طاقت فرسا بودند ، بلکه ساعتهای طراحی شده برای این نوع بند نیز بسیار زیاد بودند. با توجه به هدفی که این بندهای ساعت به وجود آمده اند ، تسمه های ساعت خلبانی تا به امروز برای خلبانان ایده آل هستند. آنها با ساعتهای خلبانی که توسط IWC ، Laco ، Stowa و Hamilton طراحی شده اند بسیار خوب کار می کنند. این تسمه ها همچنین به صورت کرونوگرافی به صورت خارق العاده کار می کنند – که برای کمک به خلبانان در محاسبه زمان پرواز خود انجام شده است. 

8 تسمه های تروپیک

در ابتدا در دهه ۶۰ developed توسعه یافته ، تسمه های ساعت مچی tropic یک جایگزین مقرون به صرفه برای گروههای ساعت فلزی بودند. دستبندهای فلزی کاملاً کاربردی بودند زیرا در زیر آب کار می کردند ، مناسب برای شناگران و ورزشکاران. متأسفانه ، آنها بسیار سنگین و گران بودند ، و این باعث می شود که پوشنده بتوانند جایگزینی را در نظر بگیرند. اما پس از آن ، منشأ تسمه های استوایی ، که به آن نیز معروف است ، تسمه های لاستیکی به حل مشکل ناشی از تسمه های ساعت فلزی کمک کردند.
آیا می دانید بندهای استوایی اولین بندهای لاستیکی تا به حال بودند؟ این تسمه ها به دلایل زیادی فوراً محبوب شدند. اولا ، آنها به هر نوع ساعت مچی آسان بودند. دوم اینکه ، آنها سبک و راحت پوشیدن بودند. بافت نرم آنها امکان تنفس و آسایش مطلوب را فراهم می آورد – هر دو ویژگی که تا آن زمان در دستبندهای ضد آب وجود نداشتند. توجه داشته باشید که نسخه های اولیه این بند ساعت تا حدودی سفت و سخت و ضعیف بودند ، اما در نوبت دهه ۷۰ پوند ، برخی از تسمه های گرمسیری با کیفیت شروع به ساختند که همچنان برای سنینی ادامه داشتند.
یکی از بهترین کیفیت بندهای ساعت گرمسیری ، دوام آن است. جای تعجب است که تولید کنندگان موفق به حفظ ماندگاری تسمه ها با وجود ظاهر باریک آن شده اند. نکته جالب توجه این واقعیت است که این تسمه ها ۴۰ سال یا بیشتر از قبل به نمایش گذاشته شده بودند ، اما با وجود این ، آنها هنوز هم احساسات کاملاً جدیدی را به کاربر و صاحب نظر منتقل می کنند. اگر قصد دارید از تسمه های ساعت مچی اسپرت استفاده کنید ، به خاطر داشته باشید که آنها ساعت های پرنعمت را بیشترین تکمیل می کنند. اما آنها با پایگاههای ساعت معاصر نیز فوق العاده عالی به نظر می رسند.
 

 

9 تسمه های ساعت پرلون

گروه بندهای پرلون ، مانند تسمه های گرمسیری ، در دهه ۶۰ پوند مورد توجه قرار گرفت. تسمه های پرلون به دلیل داشتن مواد نایلونی ضخیم به راحتی قابل تشخیص هستند. این نخ های نایلونی کاملاً پیچیده با یکدیگر بافته می شوند که باعث می شود بافت بند ساعت دوام داشته باشد. اگرچه تسمه های پرلون در الگوهای سه بعدی محکم قرار دارند ، اما امکان تنفس مناسب را دارند. به عبارت دیگر ، تسمه های پرلون خسته کننده نیستند.
برخلاف بسیاری از بندهای ساعت دیگر ، گروههای تماشای پرلون هیچ سوراخی از پیش ضربدار ندارند. این امر به ساعت اجازه می دهد تا حد امکان قابل اندازه گیری و برای طیف گسترده ای از اندازه های مچ دست باشد. یکی دیگر از ویژگی های عالی پرلون این است که در برابر سایش شدید مقاوم است. بنابراین کیفیت آن پس از استفاده های طولانی و مداوم ، نامشخص می شود. تسمه های پرلون نیز می توانند در زیر آب پوشیده شوند. آنها آب نخی نخواهند داشت و دیگر خشک نمی شوند.

 

10 تسمه های وافل 

تسمه های وافل که توسط Seiko اختراع شده است ، برای موفق ترین موجودی این شرکت مشهور است. این تسمه های لاستیکی در اوایل دهه ۷۰ میلادی به نمایش درآمد و فوراً محبوب شد ، به خصوص در بین کارمندان ویتنام. هنگامی که ارتش ویتنام پس از جنگ به خانه برگشت ، این بندهای ضد آب و تنفس که از دست بسته خود برخوردار بودند ، توجه فوری خود را جلب کردند.
 
 

پرنیا آینی [ ]

پرنیا آیتی هستم سردبیر مجله اینترنتی زیپ . در بخش محتوای مد و لباس فعالیت دارم.نویسنده و تحلیلگر مد ، روایتگر برند ها ،لباس ها ،تاریخچه پارچه ، اکسسوری و ملزومات لباس هستم.

یک نظر بگذارید