زیپ | مجله اینترنتی لباس، مد ، فشن و زیبایی

لباس بپوشیم
چی بپوشیم پرنیا آیتی ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ نظر (0)

در ویدئو کنفرانس چطور، لباس بپوشیم؟

این روزها بسیاری از ما فریلنسر شده‌ایم، یا به‌عبارتی دورکار شده‌ایم و از منزل، کارهایمان را انجام می‌دهیم. در این میان، برای گفت‌وگو، مشورت و جلسه با همکاران و مدیران، گاهی نیاز به برقراری تماس تصویری احساس می‌شود. بنابراین این پرسش مطرح می‌شود که چه بپوشم. بسیاری از افراد تنها با سر کردن یک روسری (برای خانم‌ها) و پوشیدن یک پیراهن رویی (برای آقایان) سروته قضیه را هم می‌آورند و حتی از آنجا که تنها بالاتنه‌شان در کادر قرار می‌گیرد، برای لباس پایین‌تنه، فکر خاصی نمی‌کنند. اما اگر می‌خواهید که در تماس تصویری با همکاران و مدیرانتان نیز موجه به‌نظر برسید و پس از اتمام این دوره کاری، تبدیل به سوژه بحثی برای سایرین نشوید، بهتر است که برخی نکات را رعایت کنید. با ما همراه باشید.

 

 ساده، اما مرتب

درست است که در تماس تصویری نیازی نیست که سرتاپا شیک و مرتب باشید، نیاز به آرایش زیاد هم نیست؛ اما حتما باید نظافت و بهداشت را رعایت کنید و مرتب باشید. شانه کردن سر، یکی از مهمترین موارد است. موهای شلخته، اولین موردی است که در ویدئوکنفرانس، توجه دیگران را جلب می‌کند. مورد دیگر، مرتب کردن ریشو سبیل (برای آقایان) و اصلا و مرتب کردن صورت (برای خانم‌ها) است. مسواک زدن نیز باعث می‌شود که راحت بتوانید درطول مکالمه لبخند بزنید، زیرا بیشتر از همه صورتتان در کادر قرار دارد و به آن توجه می‌شود.
 
 

لباس مناسب محل کار

درست است که کارتان را از منزل انجام می‌دهید، اما بهتر است که هنگام تماس تصویری با مدیران و همکاران، لباسی بپوشید که مناسب محل کارتان نیز هست. نیازی به پوشیدن مانتو و کت‌وشلوار نیست؛ اما از پوشیدن لباس راحتی خانه، لباس‌های باز یا لباس‌های بسیار اسپرت خودداری کنید. بهترین کار، پوشیدن یک بلوز شیک، تیشرت نیمه‌رسمی برای آقایان ویا یک کت یا ژاکت تک شیک برای خانم‌هاست.
 

 

لباستان نه تنگ باشد، نه گشاد

در تماس‌های تصویری، ناخودآگاه نگاه‌ها به‌سمت لباس جذب می‌شود، چون کادرتان کوچک است؛ بنابراین پوشیدن لباس تنگ، هم خودتان را معذب می‌کند و هم سایرین را؛ لباس گشاد نیز تقریبا چیزی از خودتان برای دیدن و ارتباط برقرار کردن دیگران باقی نمی‌گذارد.
 
 

رنگ‌های متناسب با پوست صورت

رنگ‌هایی را برای لباستان انتخاب کنید که به چهره‌تان بیاید؛ در غیر این‌صورت به همان دلیل کوچک بودن کادر و تمرکز روی صورت مخاطب که پیشتر گفتیم، تاثیر خوبی روی چهره‌تان ایجاد نخواهد شد. رنگ‌های خنثی مثل سیاه و سفید نیز چندان برای ویدئوکنفرانس مناسب نیستند، زیرا به‌نوعی شما را از تمرکز کادر حذف می‌کنند.
 
 

از لباس‌های طرحدار بیش ازحد استفاده نکنید

نمی‌گوییم که از لباس طرحدار استفاده نکنید، اما باید بسیار مراقب باشید؛ مثلا طرح‌های شطرنجی کوچک یا طرح‌های شلوغ، بسیار گیج‌کننده و هستند و تمرکز مخاطبتان را برهم می‌زنند. در این مورد، راه‌راه‌های بزرگ، گزینه مناسب‌تری هستند.
 


 

در استفاده از اکسسوری مراقب باشید

استفاده از اکسسوری، چندان مناسب این نوع تماس‌ها نیست، زیرا هم تصویر خودتان را بلاک می‌کند، هم ممکن است باعث ایجاد سروصدا شود؛ به‌خصوص اکسسوری‌های براق که بخاطر بازتاب نور، چشم مخاطب را نیز اذیت می‌کنند. اگر اهل استفاده از اکسسوری هستید، مراقب باشید که اکسسوری‌ها کوچک باشند و مات.
 

پرنیا آیتی [ سردبیر مجله اینترنتی زیپ ]

سردبیر اولین مجله اینترنتی و رسانه دیجیتال مدفشن دراصفهان به اسم مجله اینترنتی زیپ. نویسنده و تحلیلگر مد، روایتگر برند ها، لباس ها، تاریخچه پارچه، اکسسوری و ملزومات لباس و ‏مشاوره ‏طراح لباس هستم.

یک نظر بگذارید

توصیه شده