زیپ | مجله اینترنتی لباس، مد ، فشن و زیبایی

 ۱۱+۱ اشتباهی که زیبایی شما راتهدید می کند
آرایشی و زیبایی پرنیا آیتی ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ نظر (0)

۱۱+۱ اشتباهی که زیبایی شما راتهدید می کند را بهتر است بدانید

لباسی که بر تن می کنید ، عطری که معرف حضور شما است و زمانی که صرف بهداشت و زیبایی پوست و مو می کنید ، در مجموع از شما تصویری در ذهن و دیده دیگران می سازد که برای همیشه در قاب ذهن آن ها تثبیت می شود . آراستگی تنها شامل پوشیدن لباس خاص نیست. دقت به جزئیات فردی و صرف وقت برای رسید گی به پوست ، مو و نکاتی که باید در شیوه آرایش و میکاپ به آن ها دقت کنید نیز جزو اصول آراسته بودن به شمار می آید . آن چه در این مطلب به آن اشاره می شود نکات مهم و جزئیاتی است که ممکن است به آن ها دقت نکرده یا آن ها را درست و اصولی انجام نداده باشید.

تهدید کننده های اصلی پوست شما کدامند


1_به پوست خود نرسیدن

برای پوست ممکن است چه مشکلاتی به وجود بیاید که دچار پیرپوستی ، لکه و جوش بشویم؟


2_ تغذیه مناسب

هیچ چیزی به اندازه داشتن تغذیه و خواب مناسب نمی تواند به شما در داشتن پوستی سالم کمک کند . البته مساله ژنتیکی دخیل در پوست خوب را کنار بگذارید و با استفاده از یک برنامه غذایی مناسب و تنظیم ساعت خواب حال پوستتان را خوب کنید .


3_ضد آفتاب را جدی نگرفتن

در هر شرایطی و در هر هوایی ( از زمانی که در فضای بسته و زیر سقف هستید تا وقتی هوا برفی و ابری است)  از ضد آفتاب استفاده کنید . امروزه کرم های ضد آفتاب برای زیر چشم هم وجود دارد وجزو ملزوماتی است که باید برای پوستتان در لیست تهیه بگذارید.  استفاده از کرم ضد آفتاب در جلوگیری از پیر پوستی امری ثابت شده است .

 
 


4_بالش های قاتل زیبایی

تنها تمیزی صورت و تهیه کردن لوازم بهداشتی آرایشی مرغوب و گران قیمت ، نمی تواند حال پوستتان را خوب کند . رسیدگی به نظافت بالش و روبالشی  در این خصوص اهمیت زیادی دارد ، خصوصا اگر پوست صورتتان مستعد جوش های چرکی و آکنه است. بهتر است  طبق یک برنامه زمانی منظم رویه بالش و ملحفه ها راکه با پوست صورت تماس دارد تعویض کنید و آن را همیشه تمیز نگه دارید.


5_غافل شدن از لایه برداری و پاکیزه کردن پوست

پوست صورت و لب ها مثل پوست سایر بخش های بدن ، نیاز به لایه برداری دارد. با کمک اسکراب ها ( انواع محصولات لایه بردار) پوست مرده سطح صورت و لب ها را بردارید . نتیجه استفاده از لایه بردارها با همان بار اول استفاده روی صورت مشخص می شود و با ادامه دادن آن میتوانید تفاوت را احساس کنید . لکه های سطحی ناشی از تجمع سلول های مرده را می توان با استفاده از اسکراب ها برطرف کرد . البته بهتر است برای تشخیص اینکه لکه صورت شما از چه نوعی است حتما با پزشک پوست مشورت کنید.
 

6_موی زیبا و قاتلین آن

موها بخش مهمی از زیبایی خدادادی افراد هستند. با رسیدگی به آن ها از این هدیه خداوندی به خوبی نگهداری کنید .
 

7_جدال موی  خیس و سشوار

یکی از بدترین اشتباهات در مورد موها ، سشوار کشیدن موهای خیس است . این موضوع باعث کشیدگی ریشه مو میشود و هم چنین  باید زمان زیادی را صرف خشک شدن آنها کنید . بهترین روش در زمانی که عجله دارید  ، خشک کردن موها با باد نیمه گرم سشوار و از جهت پایین به بالای موها بدون هر گونه برس مو و برس پیچ  است.
نکته دیگر  استفاده از شانه دندانه درشت به جای انواع برس مو است . این مدل شانه ها گیره های مو را باز کرده  و به سشوار کشیدن راحت تر مو کمک می کند . 
 


8_یکی از بدترین اشتباهات در مورد موها ، سشوار کشیدن موهای خیس است


9_اصولی خشک کنید

 نکته مهمی که شاید خیلی به آن دقت نکرده باشید شیوه خشک کردن مو با حوله است خصوصا اگر موهای بلندی دارید: سر را به جلو خم کرده و موها را با حوله جمع کنید . همان طوری که در تصویر می بینید موها باید کامل جلوی سر جمع بشود  و به آرامی و بدون عجله خشک شود. بعد از مدتی  که آب مو کاملا گرفته شد ، می توانید از سشوار استفاده کنید. البته فراموش نکنید که پیش از سشوار کشیدن ، از محصولات محافظت کننده مو در برابر حرارت ( بسته به نوع مو ) استفاده کنید.
 

 

10_درست شامپو می زنید ؟

 شامپو زدن مو اصولی دارد تا با کمک آن هم موهایتان تمیز شوید و هم از گره شدن موها جلوگیری کنید. با آب گرم و به آرامی شامپو را روی موها پخش کنید و اصلا چنگ نزنید.


11_میکاپ حرفه ای

 پرایمرها پایه و اساس آرایش شما به حساب می آیند و علاوه بر مواد مرطوب کننده ای که دارند به ثابت ماندن آرایش روی صورت کمک اساسی میکنند. برای پرایمر خوب با تاریخ مصرف بالا هزینه کنید. پرایمرها تنها برای میکاپ صورت نیستند و از انواع مخصوص لب نیز برای زیر سازی لب ها قبل از رژ لب زدن می توانید کمک بگیرید.


12_فصلی آرایش کنید

 مقتضیات آرایش در فصل سرد استفاده از تن رنگ های گرم و در فصل های بهار و تابستان استفاده از رنگ های روشن و متناسب با فصل است . رعایت این نکته در انتخاب لاک ناخن نیز اهمیت دارد. در فصل پاییز و زمستان استفاده از رنگ های گرم  و تیره مانند زرشکی ، مشکی و خانواده قرمز های تیره طرفدار بیشتری دارد. در فصل بهار و تابستان هم میتوانید با الهام از طبیعت، از تمامی رنگ های موجود در آن به راحتی استفاده کنید .

پرنیا آیتی [ سردبیر مجله اینترنتی زیپ ]

سردبیر اولین مجله اینترنتی و رسانه دیجیتال مدفشن دراصفهان به اسم مجله اینترنتی زیپ. نویسنده و تحلیلگر مد، روایتگر برند ها، لباس ها، تاریخچه پارچه، اکسسوری و ملزومات لباس و ‏مشاوره ‏طراح لباس هستم.

یک نظر بگذارید

توصیه شده