زیپ | مجله اینترنتی لباس، مد ، فشن و زیبایی

روانشناسی رنگ صورتی
رنگ شناسی پرنیا آیتی ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ نظر (0)

روانشناسی رنگ صورتی و شخصیت شناسی رنگ صورتی

اهمیت رنگ ها در محیط اطراف ما بسیار زیاد می باشند. تا حدی که می توانیم به کمک رنگ های گوناگون، انرژی های مختلفی بگیریم و این موضوع نشان دهنده قدرت هر رنگ می باشد. رنگ صورتی نیز یک رنگ عاشقانه و رمانتیک می باشد. در این مطلب با روانشناسی رنگ صورتی همراه ما باشید تا در خصوص قدرت این رنگ و نحوه استاده از رنگ صورتی در دکوراسیون آشنا شوید.

روانشناسی رنگ صورتی

رنگ صورتی یکی از جذابترین رنگ ها در دسته رنگ های گرم می باشد و از ترکیب دو رنگ قرمز و سفید به دست آمده است. هر چه میزان رنگ قرمز کمتر باشد، شما شاهد یک صورتی کمرنگ تر خواهید بود. صورتی رز، گل بهی، صورتی چرک، صورتی پر رنگ و صورتی جیغ طیف‌های مختلف رنگ صورتی محسوب می‌شوند. از رنگ صورتی معمولا به عنوان یک رنگ شاد و رمانتیک یاد می شود. این رنگ بیشتر مورد پسند دختران می باشد و تا حدود زیادی به یک رنگ دخترانه نیز شهرت یافته است. در این رنگ می توان آثار عشق و محبت بی پایان را مشاهده کرد. رنگ صورتی بر خلاف خواهر بزرگترش قرمز، كاهش دهنده اشتهاست! طی تحقیقاتی كه در دانشكده پزشكی جان هاپكینز صورت گرفته این نتیجه به اثبات رسیده است. در آثار هنری تاریخی حضور رنگ صورتی هم چون رنگ سفید زیاد به چشم می‌خورد. رنگ صورتی محبوبیت جهانی دارد و این نمایانگر قدرت این رنگ می‌باشد. هیچ رنگی به اندازه این رنگ زیبا نمی‌تواند احساس عشق، نشاط و خوبی را در شما القا كند.
 
 

شخصیت شناسی رنگ صورتی

محققان و دانشمندان علم روانشناسی ثابت کرده اند که به کمک رنگ ها می توان به شخصیت افراد تا حدودی پی برد. این مورد یکی از جذابترین و پرطرفدارترین قسمت های روانشناسی رنگ های می باشد. اگر شما نیز رنگ صورتی را دوست دارید ، باید بگویم که:
1_عاشق استایل های جوان پسند هستید.
2_در تصمیم گیری ها همیشه خوشبین هستید و نیمه پر لیوان را می بینید.
3_افرادی که به رنگ صورتی علاقه دارند، معمولا در ارتباط برقرار کردن با دیگران حرفه ای هستند و دچار مشکل نمی شوند.
4_همانطور که اشاره کردیم رنگ صورتی یک رنگ عاشقانه و رمانتیک می باشد، بنابراین افرادی که طرفدار این رنگ هستند، استعداد عاشق شدن خوبی دارند.
5_احساسات قوی زنانه نیز جزء شاخصه های طرفداران این رنگ می باشند. مردانی که طرفدار این رنگ هستند، دارای روحیه ای ظریف و حساس هستند.
6_افراد علاقه مند به این رنگ بسیار دوست داشتنی، مهربان، حساس و بخشنده هستند.
7_صورتی بسیار ملایم؛ نماد شیرینی، معصومیت کودکانه و احساسات پیچیده است.
8_صورتی کم رنگ؛ ظریف، ملایم و آرام بخش است.
9_ صورتی تند، موجب برانگیختگی احساسات می شود.

 
 

رنگ صورتی در دکوراسیون منزل

در دکوراسیون منزل، استفاده از رنگ صورتی و ترکیب آن با دیگر رنگ ها، تنوع و زیبایی وصف ناپذیری ایجاد می کند. به طور کلی رنگ صورتی برای دکوراسیون داخلی رنگ آسایش و آرامش است. این رنگ حس مشترک بودن و به اشتراک گذاشتن را منتقل می کند. نور صورتی رنگ، آرامش بخش و سرگرم کننده، برای یک روز پر استرس است. رنگ صورتی انرژی فوق العاده ای دارد که شبیه نوری در تاریکی رسوخ می کند. صورتی نوستالژی و کودکی را در فضا می آورد. صورتی، اغلب رنگ مورد علاقه دختر بچه هاست. شاید چون احساس خوبی از آن دارند و حس صمیمیت را در آن ها القا می کند. بنابراین از این رنگ برای کودکان به خصوص نوزادان و دختران کوچک استفاده می شود.
استفاده از تن های مختلف این رنگ در قسمت های مختلف منزل باعث نگاهی جدید، شیک و جذاب می شود. به عنوان مثال: دراورها، کاغذ دیواری، مبلمان، پرده ها و یا هر تزیینی که شما برای دکوراسیون داخلی استفاده می کنید. فقط توجه داشته باشید که نباید به طور یکنواخت و خیلی ساکن از این رنگ استفاده کرد چرا که تاثیرات منفی هم ممکن است داشته باشد.
 چند نکته جالب در خصوص رنگ صورتی

رنگ صورتی یکی از جذابترین رنگ ها می باشد و شاید برایتان جالب باشد بدانید که:
1_رنگ صورتی در تمام دنیا به عنوان یک رنگ عاشقانه شناخته می شود.
2_امروزه رنگ صورتی برای نوزادان دختر استفاده می شود و از رنگ آبی نیز برای نوزادان پسر. اما در چند قرن پیش در اروپا این موضوع بالعکس بوده است و رنگ صورتی مختص پسران و رنگ آبی نیز برای دختران استفاده می شده است.
3_روبان صورتی نشان بیماری سرطان پستان می باشد.
4_کلسیت صورتی، الماس صورتی، زرگون صورتی، یشم صورتی، مروارید، اوپال، کوارتز صورتی، توپاز و تورمالین از سنگ‌های صورتی رنگ در طبیعت هستند.


راهنمای ست کردن لباس های صورتی رنگ

رنگ صورتی نشان دهنده یک قرمز کم رنگ می باشد. این رنگ را می توان در دسته رنگ های روشن قرار داد و پوشیدن لباس هایی با رنگ روشن نشان دهنده عشق، یکدلی و عاطفه می باشد. استفاده از رنگ قهوه‌ای در کنار صورتی ترکیبی سنگین به وجود می‌آورد. همنشینی صورتی و خاکستری ترکیبی راحت و آرام می‌سازد و ترکیب سفید یا کرم با صورتی حس جوانی و نشاط را چند برابر می‌کند. ترکیب آبی و صورتی حس خنکی را به فرد منتقل می‌کند و هماهنگی آن با رنگ بنفش قدرت بیشتری به آن می‌بخشد.
 

پرنیا آیتی [ سردبیر مجله اینترنتی زیپ ]

سردبیر اولین مجله اینترنتی و رسانه دیجیتال مدفشن دراصفهان به اسم مجله اینترنتی زیپ. نویسنده و تحلیلگر مد، روایتگر برند ها، لباس ها، تاریخچه پارچه، اکسسوری و ملزومات لباس و ‏مشاوره ‏طراح لباس هستم.

یک نظر بگذارید

توصیه شده