زیپ | مجله اینترنتی لباس، مد ، فشن و زیبایی

برای یک سفر کوتاه چه لباس هایی را در چمدانمان قرار
چی بپوشیم پرنیا آیتی ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ نظر (1)

برای یک سفر کوتاه چه لباس هایی را در چمدانمان قرار دهیم؟

شاید برای شما هم یکی از سخت ترین کارها انتخاب لباس هایی باشد که باید در یک سفر همراه خود داشته باشید. بستن چمدان سفر به تنهایی کار آنچنان راحتی نیست،حالا اگر دغدغه خوش پوشی هم داشته باشید این تصمیم سخت تر هم میشود چون این مشکل معمولا گریبان گیر کسانی است که میخواهند در سفر راحت و در عین حال بی نقص و شیک باشند؛ کار سختی است اما شدنی است. برای حل این مساله باید به یکسری نکات مهم توجه داشته باشید، تمام ریزه کاری ها را در نظر بگیرید و تمام نیازهای خود را بشناسید، در اینصورت این کار برای شما کمی آسان تر خواهد شد. انتخاب لباس و لوازم آرایشی مورد نیاز برای یک سفر چندروزه از یک فرمول خاص پیروی میکند که به ترتیب و بر اساس میزان اهمیت آنها این فرمول را میتوان به شکل یک قانون پنجگانه بیان کرد.

قانون اول:

مقصد خود را در نظر بگیرید و استایل خود را متناسب با آن منطقه انتخاب کنید، به طور مثال استایل های انتخابی شما برای کویر باید با استایل های منتخبتان برای جنگل فرق داشته باشند.
 

قانون دوم:

دمای روزهایی که در سفر هستید را حتما کنترل کنید.اینکار باعث میشود که لباسی را بیجا برندارید و در صورتی که هوا به طور ناگهانی سرد یا گرم شد شما لباس مناسب همراه خود داشته باشید.

 

 

قانون سوم:

یادتان باشد که در طول مسیر باید راحت باشید.سعی کنید از شلوارهایی که کمر تنگی دارند دوری کنید و همچنین دور لباس زیر های تنگ را خط بکشید.کفش راحت بپوشید و لباس های سبک انتخاب کنید.لباس های تنگ آزادی حرکت شما را محدود میکنند، پس اگر قرار است یک سفر پرماجرا داشته باشید لباس های آزاد برای شما بهترین انتخابند
 

قانون چهارم:

به شما پیشنهاد میکنم از رنگ هایی استفاده کنید که ریسک کثیف شدن کمتری داشته باشند و چرک تاب باشند.
 

قانون پنجم:

لباس هایی را انتخاب کنید که کمتر نیاز به اتو کردن داشته باشند، زیرا میخواهید سبک سفر کنید و قرار نیست یا خودتان یک اتو حمل کنید.اگر هم فکر میکنید در هر حال لباس هایتان چروک خواهند شد بهتر است آنها را به صورت گرد تا کنید.

 

 

برای یک سفر کوتاه و پر ماجرا چه لباس هایی لازم داریم؟

با در نظر گرفتن ۵ اصل مهم میتوانیم کمی آسان تر چمدان خود را ببندیم، فقط کافی است یاد بگیریم که چه لباس هایی را باید همراه خود داشته باشیم.
 

لباس های راحت و خانگی:

برای زمانی که در خانه هستید سعی کنید بیشتر از دو ست همراه خود نبرید.این ست ها را بر اساس آب و هوای منطقه انتخاب کنید و سعی کنید لباس های سبک و پنبه ای انتخاب کنید، اگر در هوای سرد مسافر هستید پاپوش، رویه های بافت و شلوار بلند را نباید فراموش کنید. همچنین حداقل ۳ جفت جوراب همراه داشته باشد که اگر اتفاقی برای یکی از آنها افتاد دو جفت دیگر هم داشته باشید.

 

 

لباس ها و استایل های بیرونی:

برای استایل های بیرونی خود باید نهایت خلاقیت را به خرج دهید و از آیتم هایی استفاده کنید که قابلیت ست شدن با هم را داشته باشند.برای استایل های بیرونی خود این موارد را همراه داشته باشید:
 
دو شلوار(کژوال و کلاسیک)
دو عدد مانتو(یکی را در چمدان بگذارید و دیگری را در طول مسیر به تن داشته باشید)
دو رنگ روسری(دورنگ متفاوت و هم خوان با دیگر آیتم ها)
دو مدل تی شرت یا بلوز
یک کیف دستی
دو کفش(یک کتانی راحت و یک کفش راحت و کلاسیک)
با همراه داشتن این چند مورد و انتخاب درست رنگ آنها میتوانید چند استایل خوب و متنوع داشته باشید.سعی کنید یک ست را کاملا کژوال و دیگری را کمی رسمی تر انتخاب کنید؛ زیرا ممکن است در طول سفر به یک رستوران یا مرکز خرید شیک هم بروید.

 

 

آرایش و مراقبت از پوست:

در سفر باید بیشتر از هر روز دیگری حواستان به پوستتان باشد، به همین دلیل مهمتر از لوازم آرایشی لوا زم پاک کننده و مراقبتی هستند که در طول سفر به آنها نیاز دارید. سعی کنید در سفر آرایش های کم و سبکی داشته باشید و به همان اندازه مصرفتان لوازم را با خود ببرید.برای یک سفر کوتاه بهتر است حداقل وسایلی را همراه داشته باشید که همیشه اولین انتخاب آرایشی شما هستند.به شما پیشنهاد میکنم که یک کیف زیپ دار بزرگ برای سفر داشته باشید که لوازم مراقبتی و آرایشی خود را در آن جای دهید تا از به هم ریختگی آنها در چمدانتان جلوگیری کنید. علاوه بر موارد مطرح شده نکات ریزی وجود دارند که دانستن آنها این روند را برای شما آسان تر میکند.

 
 
 
۱- داشتن تنها یک چمدان کافی نیست،حتما یک کیف دستی همراه داشته باشید تا وسایل مهمی که باید در دسترستان باشد را در آن جای دهید.همچنین قرار نیست برای گردش هایتان در سفر چمدان را همراه خود ببرید، پس بهتر است یک کیف مناسب و جادار و هم خوان با استایلتان همراه خود داشته باشید.
 
۲-علاوه بر مسواک و حوله و …خوشبو کننده،کرم مرطوب کننده، لوسیون بدن و … نیز همراه داشته باشید،زیرا قرار است در این سفر هم مثل همیشه بی نقص باشید.
 
۳-حتما یک یا دو کیف زیپ دار کوچک داشته باشید تاعلاوه بر لوازم مراقبتی و آرایشی، وسایل ریزتان را هم در آن قرار دهید.
 
۴-کف کفشتان را تمیز کنید و آن را در کیسه بگذارید و سپس در چمدان قرار دهید.
 
۵-اگر نمیخواهید عطر همراه خود ببرید، چند کاغذ کوچک را به عطرتان آغشته کنید و در بین لباس هایتان در چمدان قرار دهید.
 
۶-حواستان باشد که زیبایی را فدای راحتی نکنید، شما قرار است در عین راحتی مرتب و زیبا باشید. فکر کنید در طول مسیر میخواهید عکس بگیرید!بهتر است مرتب باشید تا از خودتان در عکس لذت ببرید.
 
۷-از اکسسوری کم استفاده کنید، زیرا مانع راحتی شما خواهند بود و امکان گم کردن آنها نیز زیاد است.
 
۸-حواستان به نحوه چیدن چمدان باشد!سعی کنید بهترین استفاده را از فضای چمدان خود داشته باشید.
 
۹-عینک آفتابی و ضد آفتاب در سفر از هرچیزی واجب ترند، پس حواستان به آنها باشد.
 
۱۰-در سفر سعی کنید از لاک هایی استفاده نکنید که اگر مشکلی برایشان پیش آمد نیاز به ترمیم داشته باشند.پیشنهاد میکنم یا لاک ناخن نداشته باشید یا به برق ناخن یا لاک های خیلی ملایم بسنده کنید.

 

پرنیا آیتی [ سردبیر مجله اینترنتی زیپ ]

سردبیر اولین مجله اینترنتی و رسانه دیجیتال مدفشن دراصفهان به اسم مجله اینترنتی زیپ. نویسنده و تحلیلگر مد، روایتگر برند ها، لباس ها، تاریخچه پارچه، اکسسوری و ملزومات لباس و ‏مشاوره ‏طراح لباس هستم.

نظرات

  • ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۲:۱۷

    خیلی مجله خوبی دارید

یک نظر بگذارید

توصیه شده