زیپ | مجله اینترنتی لباس، مد ، فشن و زیبایی

ست کردن رنگ‌های جسورانه
رنگ شناسی پرنیا آیتی ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ نظر (0)

ست کردن رنگ‌های جسورانه

ترکیب ‌بندی رنگ‌ها در استایل، به‌خودیِ ‌خود نوعی هنر است. شما ممکن است ثروتمند ترین آدم دنیا باشید و گران‌ ترین لباس‌ها را از لوکس ‌ترین برندها تهیه کنید، اما زمانی که نتوانید رنگ‌های مناسبی برای استایل خودتان انتخاب بکنید، قطعا هیچ‌کدام به چشم نخواهد آمد. انتخاب رنگ‌های مناسب برای استایل نکته‌ی مهمی است. رنگ‌هایی که اگر درست کنار هم قرار بگیرند، باعث درخشش بیش‌تر شما خواهد شد. پس تا آخر این نوشته همراه ما باشید. چون که ما با چشم باز به جزییات نگاه کرده‌ایم و ترکیب‌های پیشنهادی مناسبی برای شما داریم.

انتخاب رنگ‌ها

راه‌های مختلفی برای انتخاب رنگ‌های مناسب وجود دارد، با چند مثال برایتان توضیح می‌دهیم:
 

•             رنگ‌های مکمل

 

•             رنگ‌های مجاور و هم‌خانواده در چرخه‌ی رنگ

 

•             ترکیب‌هایی با الهام از طبیعت

 

•             استایل‌های مونوکروم یا تک‌ رنگ

 
طریقه‌ی استفاده از این قوانین را معمولا همه می‌دانند رنگ‌های مکمل، رنگ‌هایی هستند که در چرخه‌ی رنگ، روبه‌روی هم قرار می‌گیرند. مثل: بنفش و زرد رنگ‌های هم‌خانواده، رنگ‌هایی هستند که در چرخه‌ی رنگ، کنار هم قرار می‌گیرند. مثل: نارنجی، زرد، قرمز استایلی با الهام از طبیعت، رنگ‌هایی دارد که در طبیعت کنار هم دیده می‌شوند. مثل رنگ زرد و آبی آسمانی (رنگ خورشید و آسمان)
مونوکروم‌ها نیز استایل‌هایی هستند که در آن‌ها یک رنگ را به‌عنوان پایه انتخاب می‌کنیم و برای سایر آیتم‌ها، همان رنگ پایه را با مقداری سفید یا سیاه ترکیب می‌کنیم؛ یعنی ترکیب کم‌ رنگ‌ تر یا پررنگ‌ تری می‌سازیم. ترکیب‌های رنگی مختلفی را می‌توان در استایل مونوکروم استفاده کرد. ترکیب‌های جسورانه‌ای که این روزها مهمان اصلی استریت‌ استایل‌ها هستند، ترکیب‌هایی‌اند که قاعده و قانون خاصی ندارند، اما به‌ شدت ترندی و جذاب هستند. برای بررسی چند نمونه از این ترکیب‌ها آماده‌اید؟ پس همراه ما باشید.

 

مونوکروم‌ها

مونوکروم‌ها این روزها ترکیب‌های چشم‌نوازی می‌سازند. پوشیدن استایل‌های مونوکروم اعتماد به‌ نفس زیادی می‌ طلبد. استایلی که سرتاپا صورتی پاستلی یا سبز پاستلی باشد، نشان‌ دهنده‌ی خاص بودن شماست. تابوها را کنار بگذارید و مرزها را بشکنید. کت‌ وشلوار صورتی خوش رنگتان را از توی کمد بردارید و بپوشید. کیفی که کمی از کتتان کم‌رنگ‌ تر است را روی دوشتان بیندازید و با کفش‌هایی پررنگتر ظاهر خاصی بسازید. می‌توان از رنگ‌های مختلف برای ترکیب‌های مونوکروم یا تک‌رنگ استفاده کرد. بعضی از این رنگ‌ها در فصل‌های مناسب خود، جلوه‌ی بیش‌ تری دارند. رنگ‌های روشن و سرد مثل صورتی، سبز، زرد، آبی و خانواده‌ی رنگ‌های پاستلی برای بهار و تابستان مناسبند. رنگ‌های تیره و گرم مثل آجری، سورمه‌ای و سبزهای تیره برای پاییز و زمستان گزینه‌های مناسبتری هستند.

 
 

ترکیب نارنجی و سرخابی یا صورتی

شاید در نگاه اول این ترکیب از ترکیب‌های هم‌ خانواده به نظر برسند، اما درواقع نمی‌ توان این رنگ‌ها را در چرخه‌ی رنگ کنار هم قرار داد.
این ترکیب چشم‌ نواز این روزها بسیار دیده می‌شود. ترکیب رنگ‌های نارنجی و سرخابی بسیار برای فصل تابستان مناسب است. این ترکیب را می‌توانید هم در جزییات استایل، و هم در آیتم‌های اصلی به کار ببرید. مثلا می‌توانید یک رنگ خنثی را به عنوان رنگ اصلی ترکیب استایلتان بکار ببرید. (مثل طوسی) نارنجی و سرخابی را برای رنگ کیف، شال، روسری، کفش یا اکسسوریتان انتخاب کنید. و یا اما اگر جسورتر هستید، رنگ‌های خنثی را کنار بگذارید و نارنجی،  سرخابی و با صورتی را به‌عنوان رنگ‌های اصلی انتخاب کنید. دامن سرخابی با شومیز نارنجی! عجب استایل ترندی و جذابی!

 
 

ترکیب قرمز و بنفش

ترکیب‌های قبل را کمی پررنگ‌ تر کنیم. این استایل گرمای بیشتری دارد. هر چند استفاده از این رنگ‌های جسورانه، قاعده و قانون خاصی ندارد؛ اما این ترکیب پیشنهاد خوبی برای فصل پاییز است.
جسورانه این رنگ‌ها را بپوشید و با اعتماد به‌ نفس قدم بردارید.

 
 

ترکیب سوسنی و سبز نعنایی

رنگ‌های پاستلی حدود دو سال است که در میان ترندهای برتر قرار دارند. رنگ‌های پاستلی از ترکیب میزان بالایی رنگ سفید و یک رنگ پایه به وجود می‌آیند. ترکیب سوسنی و سبز پاستلی ظاهر آرام و مطلوب به شما می‌دهد. این رنگ‌های خنک به شدت برای تابستان مناسب هستند. اگر می خواهید مقداری هیجان به استایلتان اضافه کنید، صورتی جایگزین خوبی برای سوسنی است. اگر پاستلی‌ها به نظرتان زیادی کم‌ رنگ هستند، آیتم ‌های اصلی را از این رنگ‌های پاستلی انتخاب کنید و برای رنگ جزییات به سراغ رنگ‌های شارپ بروید. مثل سبز پررنگ یا سرخابی یا حتی زرد. به به! عجب استایل شیکی!

 

 

نئون‌ها

بعضی از اهالی مد در زمستان سال گذشته عنوان کردند که کیم کارداشیان یک‌ تنه در حال ترند کردن رنگ‌های نئونی است. اگر قصد یک ساختارشکنی اساسی را دارید و دلتان میخواهد مرزها را بشکنید، رنگ‌های نئون را به استایلتان اضافه کنید. سرخابی و سبز نئون را با هم ترکیب کنید تا چشم‌ها را خیره کنید. این دو رنگ جذاب را با رنگ‌های خنثی کنار هم بگذارید و تناسب رنگی را رعایت کنید. یک پیشنهاد ویژه: کیف سبز نئونی در کنار دامن صورتی نئون، میان رنگ‌های خنثی، همان استایل خاصی است که به دنبالش میگردید. می‌توان کمی محتاط‌تر بود؛ سبز پررنگ زیبایی را برای کت انتخاب کنید و یک کیف فسفری زیبا در دست بگیرید. حالا هم خطوط رعایت شده‌اند، هم مد روز بوده‌اید.

 

پرنیا آیتی [ سردبیر مجله اینترنتی زیپ ]

سردبیر اولین مجله اینترنتی و رسانه دیجیتال مدفشن دراصفهان به اسم مجله اینترنتی زیپ. نویسنده و تحلیلگر مد، روایتگر برند ها، لباس ها، تاریخچه پارچه، اکسسوری و ملزومات لباس و ‏مشاوره ‏طراح لباس هستم.

یک نظر بگذارید

توصیه شده