زیپ | مجله اینترنتی لباس، مد ، فشن و زیبایی

ویکتور و رولف
دنیای برند ها پرنیا آیتی ۱۳۹۹/۰۹/۲۷ نظر (0)

برند ویکتور و رولف یک برند هلندی که24ساله بود تاسیس شد

ویکتور و رولف یک برند هلندی است که در سال ۱۹۹۳ توسط ویکتور هورستینگ و رولف اسنورن که هر دو آن زمان ۲۴ ساله بودند تاسیس شد. این برند با همه برند هایی که قبلا معرفی کرده ایم متفاوت است و اهداف خاصی را دنبال می کند. در این مطلب نگاهی به برند ویکتور و رولف می اندازیم و به بررسی آثار و خط مشی آن می پردازیم.

نگاهی به برند ویکتور و رولف

ویکتور و رولف زمانی که در دانشگاه هنور و طراحی هلند دانشجوی فشن بودند کار با یکدیگر را آغاز کردند. در سال ۱۹۹۳ در مسابقه بین المللی مد و عکاسی برگزیده شدند و در همان سال به پاریس نقل مکان کردند. در سال ۱۹۹۸ ویکتور و رولف اولین نمایش مد اختصاصی خود را بدون نام در هفته مد پاریس برگزار کردند که توجه رسانه ها را به خود جلب کرد. این نمایش که عروسک روسی نام داشت یک مدل در لایه های متعدد لباس پوشیده شده بود که یک به یک آن ها رخارج می کرد. 


 
 

در سال ۲۰۰۰ آن ها طراحی لباس های آماده را آغاز کردند و فروشگاه اختصاصی برند خود را در میلان افتتاح کردند. ویکتور و رولف در سال ۲۰۰۶ برای برند H&M طراحی لباس انجام می دادند. در سال ۲۰۰۶ آن ها قراردادی با لورال برای تولید عطر مردانه برند خود امضا کردند این عطر با نام آنتیدات در آمریکا معرفی شد.


 
 

در سال ۲۰۰۸ رئیس گروه OTB که مالکیت برند هایی مثل مارتین مارگیلا، مارنی و دایزل را در دست دارد به برند ویکتور و رولف علاقمند شد و مالکیت آن را به عهده گرفت. ویکتور و رولف طراحی لباس تئاترهای مختلفی را نیز به عهده داشته اند. ویکتور و رولف دیدگاه متفاوتی نسبت به مد دارند. نمایش های عجیب آن ها در هفته های مد سرشار از معانی مختلف هنری است که سواد هنری زیادی برای فهم آن ها لازم است. لباس هایی که از عمد دارای سوراخ و پارگی هستند و عملا قابل پوشیدن نیستند در کنار لباس های بسیار خلاقانه ای که به قیمت های گزافی به مجموعه داران به فروش می رسند از شاخصه های این برند است. 
 
 

 

یکی از جالب ترین مجموعه های این دو طراح کار آن ها در هفته مد لباس های سفارشی پاییز و زمستان ۲۰۱۶ بود که بر مبنای مد پایدار طراحی شده و از بازیافت لباس های قدیمی ساخته شده بودند. لباس های قبلی که استفاده ای نداشته برش خورده و به صورت حصیری بافته شده و لباس های جدیدی را ساخته بودند که بافت و طرح منحصر به فردی داشت. حتی دکمه های لباس های قبلی نیز در لباس های جدید به عنوان تزئین به کار رفته بودند. 

پرنیا آیتی [ ]

پرنیا آیتی هستم سردبیر مجله اینترنتی زیپ . در بخش محتوای مد و لباس فعالیت دارم.نویسنده و تحلیلگر مد ، روایتگر برند ها ،لباس ها ،تاریخچه پارچه ، اکسسوری و ملزومات لباس هستم.

یک نظر بگذارید